Jak poprawić niedoskonałości twarzy?

Kiedy czasami na naszej twarzy pojawiają się drobne niedoskonałości w postaci pryszczy i podrażnień, zazwyczaj sięgamy po korektory lub podkłady kosmetyczne. Niekiedy jednak zdarza się, że różnorodne mankamenty urody to skutek wieloletnich zaniedbań albo problemów natury dermatologicznej. Wówczas konieczna jest ingerencja lekarza w celu przywrócenia twarzy idealnego wyglądu. Specjaliści z zakresu medycyny estetycznej zajmują się m.in. przeszczepem brwi, wypełnianiem podbródków i skroni, a także likwidacją cieni pod oczami.

Metody naturalne i chirurgiczne

Jeśli niedoskonałości na twarzy są niewielkie, to przeważnie wystarczy stosowanie odpowiednich produktów kosmetycznych lub wizyta u dermatologa, który przypisze nam leki albo udzieli wskazówek dotyczących właściwej pielęgnacji. W celu zapobiegania pojawianiu się nieestetycznych zmian skórnych warto natomiast spożywać dużo warzyw i owoców bogatych w witaminy A, B oraz E, a także krzem i cynk. Wynika to z faktu, że składniki te pomagają zachować gładką i zdrową cerę.

Konieczne jest też picie co najmniej dwóch litrów wody każdego dnia – oczyszcza ona bowiem ciało od wewnątrz i wypłukuje z niego większość toksyn. Z kolei w sytuacji, gdy niedoskonałości są na tyle widoczne, że odbierają nam pewność siebie i obniżają tym samym komfort życia, należy poddać się odpowiednim zabiegom medycyny estetycznej. W ten sposób usuniemy np. plamy skórne, zaskórniki, wyraźne przebarwienia, znamiona oraz kurzajki. Jeśli posiadamy brodawki na twarzy, to specjaliści również są w stanie zlikwidować je z użyciem specjalistycznego sprzętu. W gabinetach wykonuje się także bardziej innowacyjne zabiegi, takie jak choćby korekta kształtu nosa, wypełnianie podbródka wkładką silikonową, unoszenie brwi czy podnoszenie opadniętych policzków.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

czternaście + dziesięć =