Jak optycznie wydłużyć sylwetkę?

Wystarczy kilka prostych trików modowych, by stworzyć efekt długich nóg i smukłej sylwetki. Odpowiedni dobór kolorów, fasonów i wzorów poszczególnych elementów stylizacji to najprostszy sposób na zakrycie tego, co nam przeszkadza, i wyeksponowanie naszych atutów. Jak więc dobierać strój do swojej sylwetki, by prezentować się atrakcyjnie w każdej sytuacji?

Jak dobrać strój do typu sylwetki?

Każdy, kto się optycznie wysmuklić, powinien unikać poprzecznych pasów, które mają tendencję do wizualnego poszerzania i skracania sylwetki. Dobrym rozwiązaniem będą za to podłużne pasy, na przykład na marynarce, spódnicy czy spodniach. Również wszystkie ubrania, które podkreślają wcięcie w talii, będą mile widziane, a góra stroju nie powinna sięgać niżej niż do wysokości bioder, gdyż wszystkie dłuższe swetry czy obszerne bluzy będą wyglądać nieproporcjonalnie na niskich osobach. Optyczne wydłużenie nóg osiągniemy za pomocą dopasowanych spodni zwężających się u dołu, a także za pomocą butów – w tej roli sprawdzą się oczywiście buty na obcasie bądź nawet szpilki, szczególnie te w kolorze ciała.

Natomiast warto wystrzegać się obuwia z paskiem wokół kostki, który wizualnie skróci nogę, a zamiast tego wybierać takie z głębokim wcięciem odsłaniającym stopę. Dobrze zaopatrzony sklep z butami pozwoli nam dobrać model do swoich oczekiwań, warto więc poświęcić dłuższą chwilę na przymierzanie i ocenianie efektu. Na koniec pamiętajmy też, by raczej unikać wzorzystych tkanin, gdyż mogą stworzyć przytłaczający efekt, w którym zgubią się wszystkie uroki naszej sylwetki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 3 =