Jak nakładać żel na lakier hybrydowy?

Jak nakładać żel na lakier hybrydowy?
wiem-co-chce
Zdrowe życie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Na kolorowe paznokcie mamy wiele specjalnych preparatów oraz technik. Aby nasze paznokcie były trwałe stosuje się technikę żelową lub hybrydową. Oba sposoby można za sobą łączyć. Sprawdź, jak to zrobić.

  1. Przygotowanie płytki paznokcia

W pierwszym kroku należy przygotować odpowiednio płytkę. W zależności od tego jak wyglądają Twoje paznokcie wykonaj manikiur podstawowy. Zbyt długie paznokcie obetnij, wyrównaj płytkę paznokcia, nadaj jej odpowiedni kształt i pozbądź się skórek. Jeśli Twoje paznokcie nie są czyste – oczyść jej. W szczególności pozbądź się zbędnego lakieru za pomocą zmywacza.

  1. Nałożenie 1 warstwy

Podczas tego procesu będziemy nakładać, żel UV. Na oczyszczone paznokcie za pomocą pędzelka do żelu nabieramy niewielką warstwę, a następnie rozprowadzamy ją po płytce paznokcia. Robimy to ostrożnie i zachowujemy pełne skupienie. Po nałożeniu żelu przy pomocy pędzelka nadszedł krok na lampę UV. W zależności od produktu oraz zaleceń producenta trzymamy paznokcie do całkowitego zastygnięcia lakieru. Po tym procesie paznokcie przemywamy specjalnym żelem.

  1. Hybryda

Dopiero teraz możemy przystąpić do nałożenie lakieru hybrydowego na paznokcie. Wykonujemy to w 3 krokach. Na początek idzie baza pod hybrydę po jej zastygnięciu możemy przystąpić do nakładania kolorowego lakieru hybrydowego. Gdy lakier po niecałej minucie w lampie zostaje uwieczniony na płytce paznokcia przystępujemy do ostatniego kroku.

Warstwa nawierzchniowa

W ostatniej fazie nakładamy żel, który ma za zadanie stworzenie warstwy nawierzchniowej. Warstwa ta ma chronić naszą płytkę przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Rodzaje grillów – jakie są najprostsze w obsłudze?
Rodzaje grillów – jakie są najprostsze w obsłudze?
Rozpalenie tradycyjnego grilla węglowego to wyzwanie, któremu w tradycyjnej rodzinie może podołać jedynie jej głowa wraz ze wsparciem kilku innych […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?