Co trzeba wiedzieć na temat koronawirusa?

Co trzeba wiedzieć na temat koronawirusa?
wiem-co-chce
Zdrowe życie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Choroba o nazwie COVID-19 przez obecny zasięg występowania określana jest pandemią. Powoduje ją wirus SARS-Cov-2. Na chwilę obecną nie wiadomo, jak długo potrwa jeszcze stan zagrożenia epidemiologicznego. Przeczytaj najważniejsze rzeczy, które powinieneś wiedzieć o zagrożeniach związanych z tym wirusem.

Po pierwsze: profilaktyka!

Ze względu na to, że wirus przenoszony jest drogą kropelkową, należy często myć ręce. Po każdym przyjściu z zewnątrz – mydłem lub żelami na bazie alkoholu, w których stanowi on minimalnie 60% składu. Stosując płyny antybakteryjne w ciągu dnia, dodatkowo uodparniasz się na zachorowanie, ponieważ w ten sposób zostaje zniszczona warstwa lipidowa wirusa. Naukowcy zajmują się obecnie badaniami nad SARS-COV-2, ale szczepionki nadal nie wynaleziono. Dlatego tak ważne jest dbanie o higienę. Każdorazowo, przy wyjściu z domu zalecane jest użycie rękawiczek jednorazowych oraz zakrywanie ust i nosa, najlepiej maseczką.

Jakie objawy świadczą o obecności wirusa?

Jeśli występują u Ciebie objawy takie jak duszność, kaszel, gorączka czy ból mięśni i zmęczenie, zwróć na stan swojego zdrowia szczególną uwagę. Pierwsze objawy bardzo przypominają te występujące przy zwykłej grypie. Ostateczne potwierdzenie obecności wirusa może potwierdzić jedynie test na koronawirusa. Szybkie testy na COVID-19 występują w formie molekularnej (z wykorzystaniem nowej technologii), serologicznej ( opierający się na pobraniu próbki z krwi żylnej) i kasetkowej (ten może wykonać jedynie odpowiednio wykwalifikowany personel medyczny, który podejmuje decyzję o jego przeprowadzeniu).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czym zajmuje się system centralnego smarowania?
Czym zajmuje się system centralnego smarowania?
Układ centralnego smarowania to element, który smaruje maszyny i elementy maszyn za pomocą oleju. Może być stosowany w różnych warunkach […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?