Jak można obliczyć koszt przesyłki kurierskiej?

Osobom, które jeszcze nigdy nie wysyłały paczki za pośrednictwem firmy kurierskiej, może się to wydać skomplikowanym procesem. Jednak jak się okazuje, wcale nie musi tak być. Dzisiejsze technologie są na tyle rozwinięte, że większość formalności dopełniamy przez Internet, a kurier odbierze paczkę z naszego domu. Wiele osób się martwi, że koszt wysyłki okaże się zbyt drogi. Przyjrzyjmy się, w jaki sposób możemy tego uniknąć i jak obliczyć koszt przesyłki kurierskiej.

Jaki koszt przesyłki?

W Internecie, na stronach poszczególnych firm kurierskich, znaleźć można kalkulatory, które wyliczają koszt wysłania danej paczkę. Należy podać w nich wymiary oraz wagę miejsce nadania i odbioru, oraz ewentualne ubezpieczenie. Można w ich zaznaczyć dodatkową opcję, kiedy paczka jest niestandardowych wymiarów i kształtów. Warto porównać kilka firm, gdyż każda ma swoje własne wyliczenia, i tak np. cennik paczka w Ruchu będzie się różnił od innego przewoźnika.

Na koszt przesyłki mają wpływ takie czynniki jak: miejsce dostawy, rozmiar oraz waga wysyłanej paczki. Każda z firm transportowych lub kurierskich ma swój własny cennik, który można sprawdzić w Internecie np. za pośrednictwem strony https://www.kurierovo.pl/cennik-przesylek/dhl. Każda firma ma również własną politykę związaną z kwestią opłat, jednak zazwyczaj paczkę uznać można za niestandardową – a więc droższą, kiedy waży powyżej 30 kilogramów albo jej rozmiar jest niestandardowy. Dlatego tak ważne jest, aby przesyłki pakować w odpowiedni sposób. Do ceny przesyłki kurierskiej doliczany jest również 23% podatku VAT, gdy wysyłamy paczkę, jako osoba prywatna oraz 8% do 20% tzw. opłaty paliwowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × jeden =