Jak dobrać prawidłowo opony do swojego pojazdu?

Jak dobrać prawidłowo opony do swojego pojazdu?
wiem-co-chce
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przed wyborem opon staje niemal każdy kierowca. Choć coraz popularniejsze stają się opony całoroczne, to jednak zaleca się używanie opon letnich i zimowych. Jest to związane z większym bezpieczeństwem użytkowania – opony letnie są zbudowane z materiałów odpornych na wysokie temperatury, zimowe zaś mają zwykle większy bieżnik i odporność na niskie temperatury, tak aby jazda była zachowana na maksymalnym poziomie bezpieczeństwa.

Gdzie szukać informacji o rozmiarze opony?

Wymiary opon to dane niezbędne do ich zakupu. Można je znaleźć na aktualnym ogumieniu pojazdu lub w zaleceniach producenta. Ten pierwszy sposób jest najszybszy. Zakup auta w salonie samochodowym to gwarancja idealnego dopasowania opon. Jeśli jednak kupujemy auto używane, należy sprawdzić dodatkowo czy założone opony są zgodne z zaleceniami producenta. Dużym ułatwieniem są sklepy z oponami, gdzie często można skorzystać z konfiguratora. Wystarczy wpisać kilka podstawowych danych z dowodu rejestracyjnego auta, a otrzymamy informację o zalecanym rozmiarze opon. Warto wybierać sklepy specjalizujące się w sprzedaży opon, takie jak np. https://www.tireexpert.pl/sklep/.

Najpopularniejsze opony

Przed każdą zmianą opon należy dokonać oceny czy te, które planujemy założyć s ą dobrej jakości – nie posiadają pęknięć, wybuleń lub innych zniekształceń. Jeśli mamy opony z poprzedniego sezonu warto udać się na ich wymianę do wulkanizatora, który po ocenie i założeniu opony dodatkowo je wyważy. Jedną z najpopularniejszych marek opon zimowych są opony firmy Kleber. Można je kupić np. w sklepie https://www.tireexpert.pl/kategoria-produktu/opony-zimowe-kleber/. Dobra jakość tychże opon sprawia, że mają bardzo dobre oceny wśród kierowców.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Prezenty biznesowe – czy muszą być eleganckie?
Prezenty biznesowe – czy muszą być eleganckie?
Jeszcze do Świąt Bożego Narodzenia i wręczania prezentów pozostało sporo czasu, ale niedługo przyjdzie taki okres aby o tej sprawie […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?