Typy odszkodowań i rola rzeczoznawcy, w ich dochodzeniu

Typy odszkodowań i rola rzeczoznawcy, w ich dochodzeniu
wiem-co-chce
Finanse i rynek
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeżeli zostałeś poszkodowany w wypadku, możesz mieć prawo do odszkodowania za rachunki medyczne, utracone zarobki i inne straty ekonomiczne. Możesz być również uprawniony do odszkodowania za szkody nieekonomiczne, takie jak ból i cierpienie.

Istnieje kilka rodzajów odszkodowań, które mogą być dostępne w roszczeniach o odszkodowanie za obrażenia ciała:

Rachunki medyczne

Jeśli byłeś leczony przez lekarza lub szpital z powodu swoich obrażeń, możesz poprosić o zwrot kosztów medycznych od osoby, która spowodowała Twoje obrażenia.

Uszkodzenie samochodu

Rzeczoznawca oszacuje uszkodzenia pojazdu, a kwota ta zostanie odliczona od Twojego czeku rozliczeniowego. Jeśli posiadasz ubezpieczenie od kolizji, możesz zgłosić roszczenie bezpośrednio do swojej firmy ubezpieczeniowej. Jeśli nie, będziesz musiał złożyć wniosek w stanowym departamencie pojazdów mechanicznych (DMV). Twój samochód nie będzie wart tyle samo, jeśli został uszkodzony w wypadku, więc warto rozważyć jego naprawę przed sprzedażą lub wymianą. Kwestię jednak samego odszkodowania za uszkodzenia pojazdu, warto ustalić z profesjonalnym rzeczoznawcą ze strony https://euroexpert.szczecin.pl/odszkodowanie/.

Utracone zarobki

Jeśli z powodu obrażeń nie byłeś w stanie pracować, możesz domagać się zwrotu utraconych zarobków od osoby, która spowodowała Twoje obrażenia. Utracone zarobki obejmują zarówno dochody, które zostałyby uzyskane w pracy, jak i wszelkie premie lub zachęty uzyskane dzięki pracy w nadgodzinach lub w dni wolne od pracy.

Ból i cierpienie

Roszczenia z tytułu obrażeń osobistych są często oparte na bólu i cierpieniu spowodowanym przez wypadek. Ból i cierpienie obejmuje udrękę psychiczną, stres i niedogodności spowodowane przez wypadek. W niektórych przypadkach, ból i cierpienie może również obejmować utratę przyjemności z życia ze względu na fizyczne upośledzenie lub oszpecenie wynikające z wypadku. Ból i cierpienie jest często subiektywną miarą, zależną od postrzegania przez każdą osobę tego, co wycierpiała w wyniku wypadku, jak również od stopnia, w jakim to uczyniła.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zadbaj o odpowiedni zapach we wnętrzu
Zapach to zdecydowanie coś więcej aniżeli niezwykle przyjemna dla nosa woń. Za jego pomocą można bowiem stosunkowo łatwo kreować atmosferę […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?