Zakres doradztwa prawniczego dla firm

Zakres doradztwa prawniczego dla firm
wiem-co-chce
Finanse i rynek
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W naszym kraju działa wiele kancelarii prawnych specjalizujących się w doradzaniu stricte przedsiębiorstwom oraz spółkom. Tego typu podmioty gospodarcze często bowiem napotykają na różnorodne problemy natury prawnej. W ostatnich latach wyjątkowo rozchwytywani byli zwłaszcza fachowcy świadczący profesjonalną pomoc dla frankowiczów, czyli firm, które wzięły kredyt w szwajcarskiej walucie i np. nie potrafiły sobie poradzić z jego spłatą. Z niniejszego artykułu dowiemy się, jakie jeszcze usługi doradcze oferują kancelarie.

Korzystanie z pomocy specjalistów nierzadko okazuje się niezbędne

Każdy przedsiębiorca doskonale zdaje sobie sprawę, jak skomplikowany jest dzisiejszy obrót gospodarczy. Dlatego też większość z nich nawiązuje ścisłą współpracę z radcami prawnymi. Zajmują się oni przede wszystkim ogólną obsługą prawną, która polega na udzielaniu porad oraz konsultacji w zakresie bieżącej działalności podmiotu na rynku.

 Do ich szczegółowych obowiązków zaliczamy natomiast: przygotowywanie i sporządzanie wszelkich dokumentów (np. umów, uchwał, papierów rejestracyjnych, regulaminów organizacyjnych, zażaleń, odwołań, wniosków), uczestniczenie w spotkaniach o charakterze biznesowym i negocjacjach handlowych, opiniowanie planowanych inwestycji, weryfikowanie zgodności umów z obowiązującymi przepisami, doradzanie w kwestii połączeń, podziałów i przekształceń spółek, rozwiązywanie sporów pomiędzy wspólnikami, a nawet reprezentowanie klientów przed sądem lub urzędem państwowym (choćby w postępowaniach egzekucyjnych, pojednawczych czy dotyczących udzielania zabezpieczenia). 

Jeśli zależy nam na rzetelnej obsłudze prawnej w zakresie spraw typowo korporacyjnych, opis takich usług znajdziemy na stronie https://sp-legal.pl/sprawy-korporacyjne/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kotłownia – za co odpowiada dane pomieszczenie w naszym domu
Kotłownia – za co odpowiada dane pomieszczenie w naszym domu
Do ważnych pomieszczeń użytkowanych w domach należy kotłownia. Zazwyczaj jest ona wydzielona od reszty domu, co czyni ją w pewnym […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?