Do jakiego pojemnika na odpady należy wrzucać elektrośmieci?

Do jakiego pojemnika na odpady należy wrzucać elektrośmieci?
wiem-co-chce
Zdrowe życie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Segregowanie odpadów, to obecnie konieczność. Cały czas się tego uczymy i nie zawsze jesteśmy pewni, które śmieci można umieszczać w danych pojemnikach. O ile, takie surowce jak papier czy plastik są dość oczywiste, tak problematyczne mogą być już elektrośmieci. Gdzie więc należy je wrzucać?

Nie zostawiaj przy śmietniku!

Elektrośmieci, to wszelki sprzęt RTV i AGD, również ten o dużych gabarytach (jak m.in. lodówki czy telewizory). Nie wiesz co z nim zrobić, więc przechowujesz zużyte urządzenia na strychu? Zupełnie niepotrzebnie. Częstym błędem jest też pozostawianie takich urządzeń przy kontenerach na śmieci lub w altankach. Takie porzucanie urządzeń może zostać ukarane mandatem, lepiej więc z niego zrezygnować.

Tego typu śmieci nie można też umieszczać w podstawowych pojemnikach do segregacji. Nawet, jeśli mają niewielki rozmiar – jest to nieekologiczne, jak też stanowi poważne zagrożenie. Zużyty sprzęt może bowiem wydzielać chemiczne substancje, które szybko przedostaną się do wnętrza pojemników oraz środowiska.

Zamów odbiór, to proste

Chcąc pozbyć się elektrośmieci, masz dwa wyjścia: poszukać punktu zbioru lub zamówić ich odbiór. Pierwsze rozwiązanie sprawdzi się tylko w przypadku niewielkich urządzeń jak czajnik lub toster. Te naprawdę duże urządzenia wymagają zaś przewiezienia odpowiednim, pojemnym samochodem. W końcu, lodówka nie zmieści się do zwykłej osobówki. Wystarczy wtedy umówić odbiór elektrośmieci u firmy, która się tym zajmuje, żeby szybko i bez problemu pozbyć się zalegających odpadów tego typu. To najlepsze rozwiązanie, tym bardziej że najczęściej nic nie kosztuje.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kiedy opłaca się budować stalowe konstrukcje?
Kiedy opłaca się budować stalowe konstrukcje?
Do budowy hal produkcyjnych najlepiej wybrać sprawdzoną firmę. Przy wyborze producenta warto zwrócić uwagę na cenę, ale i czas który […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?