Dlaczego warto pić kawę?

Dlaczego warto pić kawę?
wiem-co-chce
Bez kategorii
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wielu ludzi nie wyobraża sobie poranka bez filiżanki kawy. Ten niesamowity napój jest codziennością dla milionów mieszkańców naszej planety. Ceni się go ze względu na unikalne walory smakowe oraz oddziaływanie na nasz organizm. Każdego dnia na świecie wypija się około 3 miliardów porcji małej czarnej. Najwięcej ziaren tego produktu parzy się w Skandynawii. Z obliczeń wynika, że każdy mieszkaniec tego terenu zużywa 10 kilogramów tego produktu rocznie. Statystyki podają, że w naszym kraju wypijamy dziennie 1 filiżankę naparu kawowego na jednego mieszkańca.

Zdrowie w filiżance

Niektórzy zastanawiają się, czy kawa jest zdrowa. Okazuje się, że tak. Jest bowiem źródłem antyoksydantów, których zadaniem jest spowalnianie procesu starzenia. Uczeni stwierdzili, że filiżanka kawy zawiera więcej antyoksydantów niż jedna szklanka soku grejpfrutowego, pomarańczy, malin, czy borówek amerykańskich. Warto zatem znaleźć dobry sklep, takie jak na witrynie: https://ha-herbatykawy.pl/ i wybrać taki produkt, który będzie nam odpowiadał pod kątem smaku i aromatu. Od dawna wiadomo, że mała czarna, wypita o poranku zdecydowanie poprawia koncentrację i redukuje uczucie zmęczenia. Dzieje się tak dlatego, że teobromina, teofilina oraz kofeina zwiększają poziom adrenaliny i serotoniny. Dlatego warto po nią sięgnąć przed wyruszeniem w długą podróż.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na co zwrócić uwagę wybierając umywalkę?
Na co zwrócić uwagę wybierając umywalkę?
Jednym z głównych celów zakupu armatury łazienkowej jest zapewnienie sobie komfortu podczas kąpieli i wykonywania podstawowych czynności. Wybór łazienki rozpoczyna […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?