Czym jest technika sprężonego powietrza i do czego się ją wykorzystuje?

Czym jest technika sprężonego powietrza i do czego się ją wykorzystuje?
wiem-co-chce
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sprężone powietrze to bezwonny i bezbarwny gaz, który utrzymywany jest pod ciśnieniem wyższym niż atmosferyczne. Ze względu na swoje specyficzne właściwości znajduje szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Nie powoduje problemów eksploatacyjnych, a przy tym jest całkowicie bezpieczne dla użytkowników, jak i środowiska naturalnego. Jako jedno z najbardziej powszechnych mediów energetycznych, umożliwia niezawodne funkcjonowanie wielu maszyn i urządzeń pneumatycznych. Więcej o tym można dowiedzieć się pod poniższym adresem internetowym https://czemar.pl/pl/.

Skuteczność i wszechstronność

Sprężone powietrze, czyli powietrze o wyższej wartości ciśnienia niż początkowe (atmosferyczne), powstaje z użyciem specjalistycznych urządzeń określanych jako sprężarki. Rodzaj  stosowanego urządzenia (jego konstrukcja i właściwości) jest uzależniony od przeznaczenia sprężonego powietrza, zwłaszcza jego jakości i czystości. W dalszej kolejności następuje magazynowanie wyprodukowanego powietrza w specjalnych butlach lub zbiornikach i transportowanie do właściwych odbiorników za pomocą rur i elementów skomplikowanej instalacji pneumatycznych. Tak powstały produkt wykorzystywany jest przede wszystkim do systematycznego zasilania urządzeń pneumatycznych, w medycynie, transporcie, sportach nurkowych, a także w wielu dziedzinach przemysłu oraz w systemach gromadzących energię (CAES). Technika sprężonego powietrza umożliwia także efektywne czyszczenie w środowiskach, gdzie nie można dopuścić do wytworzenia wilgoci.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Do czego można wykorzystać płyty OSB 22?
Do czego można wykorzystać płyty OSB 22?
OSB (oriented strand board) to rodzaj drewna konstrukcyjnego, które jest podobne do sklejki, ale ma większą wytrzymałość strukturalną i większą […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?