Czym różnią się opony zimowe od letnich?

Czym różnią się opony zimowe od letnich?
wiem-co-chce
Styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wielu ludzi uważa, że nie ma sensu zmieniać opon z letnich na zimowe i w drugą stronę. Taki pogląd zazwyczaj utrzymuje się do czasu pierwszego poważnego poślizgu zimą na oblodzonej drodze lub wypadku na nagrzanym od słońca asfalcie. Chcąc zapewnić sobie i swoim pasażerom bezpieczeństwo, musimy pamiętać o zmianie opon pomiędzy sezonami, gdy drastycznie zmieniają się warunki pogodowe. Jak jednak odróżnić rodzaj ogumienia?

Dobra przyczepność zimą, odporność na temperatury latem

Porównując modele opon zimowych i letnich, już na pierwszy rzut oka możemy zobaczyć różnicę pomiędzy grubością bieżnika. W wersji zimowej będzie on znacznie głębszy. Poza tym ogumienie oznaczone śnieżynką charakteryzuje się także bardziej elastyczną i miękką mieszanką kauczukową zapewniającą lepszą przyczepność. W modelach przeznaczonych na upały, guma jest zdecydowanie twardsza, by nie rozjeżdżała się na gorącym asfalcie. Obawiając się, że nie będziemy umieli samodzielnie wybrać dobrych opon zimowych, najlepiej zajrzeć na stronę internetową https://plusgum.pl/opony-bieznikowane/—Zimowe. Znajdziemy tam dobrej jakości ogumienie, które sprawdzi się nawet na ośnieżonych, górskich drogach, a co za tym idzie – zapewnimy sobie najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Gdzie spędzić zimowy urlop?
Gdzie spędzić zimowy urlop?
Myśląc o zimowym urlopie, nasze marzenia zazwyczaj kierują się w stronę Zakopanego lub Alp. To właśnie tam możemy zabrać swój […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?