Czy szerokość paska do spodni ma znaczenie?

Czy szerokość paska do spodni ma znaczenie?
wiem-co-chce
Styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dobrze ubrany mężczyzna zawsze nosi pasek. Jedynym odstępstwem od tej reguły jest frak, smoking i spodnie skrojone do noszenia szelek. Pasek nie jest wyłącznie kwestią praktyczną. Owszem, służy przede wszystkim do podtrzymywania spodni. Ale jest również nieodłącznym dopełnieniem eleganckiego stroju, dlatego warto zadbać, aby był to szczegół szykowny i dobrze dobrany.

Co warto mieć w szafie?

Absolutny must have to dwa paski – czarny i brązowy, zrobione z dobrej skóry i wykończone mosiężną klamrą. Ten zestaw zagra w większości stylizacji. Paski męskie zazwyczaj dobieramy do koloru butów. I tak czarny będzie pasował do butów czarnych, a brązowy – do brązowych, ale także bordowych czy w kolorach ziemi.

Mosiężne klamry sprawdzą się lepiej niż srebrne – czas dobrze im służy, nabiorą szlachetnej patyny i jeszcze większego szyku. Najlepiej wybierać klamry w najprostszym, klasycznym kształcie litery H.
Paski skórzane mają tę zaletę, że pasują równie dobrze do strojów eleganckich i oficjalnych, jak i nieformalnych, codziennych. Jednak w stylizacjach casualowych możemy sobie oczywiście pozwolić na większą różnorodność – modele zamszowe, z plecionej skóry czy płócienne.

Na środkową dziurkę

Ostatnio mocnym trendem w modzie damskiej są szerokie pasy, noszone nie tylko do spodni, ale także sukienek, swetrów, tunik, a nawet płaszczy. Ich duży wybór jest dostępny na https://polskagalanteria.pl/Paski-damskie,c,11. Jednak w przypadku męskiej garderoby ten detal rządzi się swoimi prawami i tu jedynym wyznacznikiem szerokości powinny być szlufki w spodniach. Do nich dobieramy pasek, który nie powinien być ani zbyt szeroki, ani zbyt wąski, bo niedopasowany sprawi, że strój będzie niechlujny.

Zakłada się, że elegancki ubiór wymaga cieńszego paska. Dlatego do garnituru powinien mieć on szerokość 2 – 3 cm, zaś do spodni codziennych – ok. 3,5 cm. Z długością także nie należy przesadzać. Wystarczy piętnastocentymetrowy zapas paska, który najlepiej wygląda zapięty na środkową dziurkę (nigdy na pierwszą ani na ostatnią). W ten sposób dobrany będzie na pewno świetnym wykończeniem stroju.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Nowoczesne toalety do małych łazienek
Toaleta to bardzo reprezentacyjne miejsce w domy czy mieszkaniu, które często odwiedzane jest przez odwiedzających nas gości. Łazienka o niewielkich […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?