Czy farbowanie włosów w domu to dobry pomysł?

Wiele kobiet, aby ograniczyć koszty związane z pielęgnacją oraz koloryzacją włosów w salonie fryzjerskim, decyduje się na farbowanie ich w zaciszu własnego domu. Nie zawsze jest to dobry pomysł, zwłaszcza, jeśli nie przestrzega się podstawowych instrukcji dołączonych do opakowania z farbą, ale wcale nie musi tak być. Co zatem zrobić, by zapewnić bezpieczeństwo podczas zabiegu nie tylko sobie, ale przede wszystkim swoim włosom?

Farbowanie w domu i w salonie fryzjerskim – za i przeciw

Przede wszystkim warto zaznaczyć, że koloryzacja włosów w domu wiąże się często z dodatkowym utrudnieniem w postaci odpowiedniego nałożenia produktu na całą głowę. Zdarza się, że podczas samodzielnego przeprowadzania zabiegu farba nie dotrze w niektóre miejsca, powodując nieładne i rzucające się w oczy przebarwienia oraz plamy. Wybierając profesjonalny zakład fryzjerski ryzyko to w zasadzie nie występuje. Ponadto w domu łatwo przeoczyć odpowiedni czas trzymania farby na włosach, co z kolei zaskutkować może ich przesuszeniem, a nawet trwałym uszkodzeniem.

Tymczasem koloryzacja w salonie, np. https://czesanka.com/koloryzacja-farbowanie-wlosow, to  większa pewność i świadomość oddania włosów pod opiekę profesjonalnego stylisty. Ten z kolei nie tylko dobierze odpowiedni kolor, ale również zapewni włosom ochronę i pielęgnację zarówno przed, jak i po zabiegu, co nie zawsze jest wykonalne we własnym zakresie. Jak widać, koloryzacja w domu to nie zawsze dobry pomysł, jednak przeprowadzona w odpowiedni sposób, z zachowaniem podstawowych zasad bezpieczeństwa, nie powinna nikomu zaszkodzić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście + 18 =