O czym powinniśmy pamiętać zabierając dziecko na przejażdżkę motocyklem?

O czym powinniśmy pamiętać zabierając dziecko na przejażdżkę motocyklem?
wiem-co-chce
Styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przejażdżka na motocyklu z dzieckiem może być bardzo przyjemna, o ile zadbamy wcześniej o jej prawidłowe przygotowanie, a przede wszystkim zapewnienie maksymalnej ochrony najmłodszemu pasażerowi. W głowie rodzica pojawia się wiele wątpliwości oraz kryteriów, które należy spełnić, zanim maluch trafi na motocykl, a prawo nie ma specjalnych ograniczeń w tym zakresie. Przepisy jasno wskazują, że dziecko jest zobowiązane do noszenia kasku podczas jazdy motocyklem, natomiast w przypadku przewożenia dziecka poniżej 7 lat, kierowca zobligowany jest do zachowania prędkości maksymalnej 40 km/h.

Dziecko na motorze i co dalej?

Największy problem sprawia ochrona głowy. Kaski dla dzieci na crossa i inne motocykle należy podobnie jak modele dla dorosłych dobierać zgodnie z rozmiarem głowy. Tyle że w przypadku maluchów, kask należy wymieniać nawet każdego roku ze względu na to, że dziecko rośnie. Ten element nie powinien być zbyt ciężki, ale jednocześnie powinien silnie ochraniać. Nie nadają się tutaj oczywiście kaski rowerowe ani na rolki. Poza tym warto wyposażyć małego pasażera w pełne buty za kostkę, wytrzymałą i solidną kurtkę.

Odzież na motocykl dla dzieci nie jest uwzględniona w żadnych przepisach prawa, ale jasne jest dla każdego rodzica, że to podstawowe wyposażenie, które wzmacnia jego bezpieczeństwo na jednośladzie. Można także rozszerzyć akcesoria o rękawiczki, które przede wszystkim zakładane są ze względów minimalizowania zagrożenia, mogą jednak stanowić ładny dodatek do ubioru dziecka.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czym jest technika sprężonego powietrza i do czego się ją wykorzystuje?
Sprężone powietrze to bezwonny i bezbarwny gaz, który utrzymywany jest pod ciśnieniem wyższym niż atmosferyczne. Ze względu na swoje specyficzne […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?