Co zrobić w sytuacji, gdy odszkodowanie za wypadek samochodowy jest za małe?

Co zrobić w sytuacji, gdy odszkodowanie za wypadek samochodowy jest za małe?
wiem-co-chce
Finanse i rynek
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Samochody stają się coraz bardziej zaawansowane, a drogi coraz bezpieczniejsze, ale mimo to kierowca nie zawsze ma wpływ na to co stanie się na trasie. Sytuacje losowe mogą niestety doprowadzać do wypadków i stłuczek, które będą skutkować ze zniszczeniem samochodu. Często bywa, że są one spowodowane przez innych uczestników ruchu. W każdej takie sytuacji właścicielowi auta należy się odszkodowanie z OC sprawcy. I zgodnie z umowami jest ono przyznawane, ale zdarza się, że jest ono po prostu za małe i nie wystarcza na naprawy pojazdu. Co zrobić, aby starać się o wyższą sumę odszkodowania?

Jak dochodzić swoich praw związanych z odszkodowaniem OC?

Jeżeli przyznana kwota jest krzywdząca i niewspółmierna, to najlepszym rozwiązaniem jest odzyskiwanie odszkodowań OC, które realizuje wiele firm ubezpieczeniowych. Osoby poszkodowane, które nie spowodowały wypadku, mogą kontaktować się z przedstawicielami takich przedsiębiorstw i skonsultować z nimi wszelkie aspekty związane ze sprawą. Jeżeli roszczenia klienta okażą się jak najbardziej prawidłowe, wówczas taka kancelaria ubezpieczeniowa przystępuje do postępowania odszkodowawczego, w którym będzie się starać o zwiększenie przyznanej kwoty. Jednocześnie przeprowadzi rzetelną ocenę rozmiaru szkody, zgromadzi niezbędną dokumentację, a także zapewni fachową pomoc prawną. Oczywiście na każdym etapie toczącego się postępowania klient może liczyć na profesjonalne reprezentowanie go przez specjalistów oraz na doradztwo, która ma na celu wyjaśnienie wszystkich kwestii od początku do końca.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Usuwanie naklejek z samochodu – jak zrobić to dokładnie?
Usuwanie naklejek z samochodu – jak zrobić to dokładnie?
Stosowanie etykiet na samochodach jest powszechną praktyką. Można to uznać zarówno za pożyteczne, jak i dekoracyjne. Jednak nie jest to […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?