Usuwanie naklejek z samochodu – jak zrobić to dokładnie?

Usuwanie naklejek z samochodu – jak zrobić to dokładnie?
wiem-co-chce
Czas wolny
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Stosowanie etykiet na samochodach jest powszechną praktyką. Można to uznać zarówno za pożyteczne, jak i dekoracyjne. Jednak nie jest to zbyt przyjemne, gdy etykieta straciła swój kształt i chcesz ją usunąć z samochodu.

Usuwanie etykiet z samochodu nie musi być skomplikowane. Z odrobiną cierpliwości i odpowiednimi narzędziami, możesz błyskawicznie pozbyć się tego nieprzyjemnego widoku.

Użyj rozpuszczalnika

Najlepszym sposobem na usunięcie naklejek z samochodu jest użycie specjalnego rozpuszczalnika. Dzięki niemu możliwe jest bezpieczne usunięcie nawet bardzo uporczywych naklejek bez uszkodzenia lakieru samochodu. Wybór rozpuszczalnika zależy od jego składu, gęstości i siły rozpuszczania. Istnieją różne rodzaje lakierów: akrylowe, winylowe i poliestrowe. Podstawą wszystkich tych farb jest olej lniany lub lakier z olejem lnianym z dodatkiem kwasu pikrynowego. Aby usunąć naklejki z samochodu, potrzebny jest rozpuszczalnik, który je rozpuści. Rozpuszczalniki do usuwania naklejek z samochodu należy dobierać w zależności od rodzaju lakieru, na którym zostały przyklejone.

W razie potrzeby użyj noża

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest sprawdzenie, czy po usunięciu etykiety na Twoim samochodzie znajdują się jeszcze pozostałości kleju. Jeśli tak, zetrzyj je szmatką nasączoną wodą lub acetonem. Następnie należy osuszyć to miejsce miękką szmatką i poczekać, aż będzie całkowicie suche, zanim przystąpi się do usuwania samej naklejki.

Jak usunąć resztki kleju?

Użyj starej karty kredytowej lub podobnego narzędzia, aby oderwać naklejkę z jej pierwotnego miejsca – zwykle w pobliżu klamki drzwi lub na bocznej szybie. Jeśli to nie zadziała, spróbuj użyć noża lub czegoś podobnego, co może łatwo przeciąć papier lub plastik, nie powodując żadnych uszkodzeń lakieru pojazdu lub materiału powierzchniowego wnętrza. Jeśli nie masz nic takiego w domu, to poproś o pomoc przyjaciela lub profesjonalnego detailera samochodowego, aby usunąć pozostałości kleju. Po więcej porad na usunięcie naklejek z samochodu można udać się na stronę https://naklejkon.pl/blog/jak-usunac-naklejki-z-samochodu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Psie stylizacje – propozycje ubrań na co dzień
Psie stylizacje – propozycje ubrań na co dzień
Coraz większa rzesza właścicieli psów postanawia ubierać swoje zwierzęta w modne ubrania. Oczywiście, wielu osobom może wydawać się to zbędną […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?