Co odwiedzić we Włoszech?

Co odwiedzić we Włoszech?
wiem-co-chce
Czas wolny
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Włochy należą do najpiękniejszych krajów w Europie, ale zimą wiele miejsc nabiera niepowtarzalnego i magicznego uroku. Włochy z pewnością zachwycą każdego fana ośnieżonych gór i tras narciarskich, jak również miłośników relaksujących spacerów po miastach. O tej porze roku nie ma też tłumów turystów i do wielu atrakcji można się dostać bez długich kolejek.

Może wypad w góry?

Fani gór i nart koniecznie muszą wziąć pod uwagę włoskie Alpy. Jedną z najpopularniejszych miejscowości w tamtym regionie jest Livigno zwane też „małym Tybetem”. Miejsce to posiada przepiękną górską architekturę i wiele atrakcji. Najbardziej znane są oczywiście stoki narciarskie. Znajduje się tam ponad 100 km tras i 33 wyciągi. Oprócz nart miejscowość oferuje również wiele szlaków trekkingowych, wspinaczki, lodowisko, spa, przejażdżki na skuterach oraz imprezy podczas których można potańczyć i poszaleć. 

Miasta zimą

W Rzymie jak i innych włoskich miastach podczas zimy można się zrelaksować i poczuć ich prawdziwy klimat. To również idealny czas na zwiedzanie i robienie pamiątkowych zdjęć przy największych atrakcjach turystycznych. Do wielu restauracji nie potrzeba już rezerwacji, a temperatura, która wynosi kilkanaście stopni Celsjusza pozwala na spacery po urokliwych uliczkach. Więcej informacji można znaleźć pod adresem winterevent.pl.

Sycylijskie słońce

W Sycylii zima również istnieje, ale jest znacznie cieplej niż w Polsce. Turyści mogą cieszyć się słonecznymi dniami przez większość czasu. W grudniu i na początku stycznia w Palermo oraz innych sycylijskich miastach na zwiedzających czekają jarmarki bożonarodzeniowe i szopki, które dodają niezwykłego uroku, a także kilka ciekawych festiwali.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Biżuteria, która pozwoli wyróżnić się z tłumu
Biżuteria, która pozwoli wyróżnić się z tłumu
Biżuteria to idealny element stroju, który pomoże nam wyróżnić się na tle szarego, nijakiego tłumu. Chcąc zostać zauważonym, musimy postawić […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?