Co powienien wiedzieć początkujący motocyklista?

Co powienien wiedzieć początkujący motocyklista?
wiem-co-chce
Czas wolny
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jazda motocyklem znacząco różni się od jazdy samochodem, dlatego warto się do niej odpowiednio przygotować. Każdy początkujący motocyklista powinien zaopatrzyć się w odpowiedni ubiór. Jest on niezbędny do bezpiecznej jazdy na motocyklu. Aby jednoślad działał długo i niezawodnie, należy pamiętać również o jego regularnej konserwacji.

Ubiór ma znaczenie

Miłośnicy szybkiej sportowej jazdy, powinni zaopatrzyć się w jednoczęściowy kombinezon. Nowoczesne konstrukcje wykonywane są z wytrzymałych materiałów i wyposażone we wzmocnienia w newralgicznych miejscach. Zwolennicy turystycznej jazdy mogą zdecydować się na zestaw składający się ze skórzanych spodni. Wybierając kurtkę, warto zwrócić uwagę czy posiada odpowiednie wzmocnienie na kręgosłup. Naturalna skóra zapewnia dobrą izolację termiczną. Również w niezbędnym ubiorze są buty, które odpowiednio zabezpieczą stopę. Latem warto postawić na przewiewny, ale solidny takich jak mesh. Zimą natomiast należy zainwestować w długie buty motocyklowe, które posiadają wodoodporną membranę.   Najważniejszym i niezbędnym elementem do bezpiecznej jazdy jest solidny kask.

Jak dbasz tak masz

Bez względu na to, czy kupowany będzie harley, ścigacz czy wsk 125, każdy motocykl wymaga regularnej konserwacji. Niezbędne jest dokładne czyszczenie z kurzu i brudu ramy, kół oraz widocznych elementów jednostki napędowej. Każda osoba zaczynająca swoją przygodę z jednośladami musi wiedzieć, że szczególnej troski wymaga łańcuch motocykla. Aby jazda była komfortowa i bezpieczna, trzeba również zwracać uwagę na stan techniczny opon, poziom paliwa oraz innych płynów ustrojowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak maksymalnie spersonalizować nasze wesele?
Jak maksymalnie spersonalizować nasze wesele?
Wesele to tak wyjątkowy moment w naszym życiu, że każdy chce poczuć się wyjątkowo doceniony. Mowa tu nie tylko o […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?