Branża opakowaniowa – jak wykorzystać jej potencjał?

Branża opakowaniowa – jak wykorzystać jej potencjał?
wiem-co-chce
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Kleje, które używane są do produkcji opakowań, muszą spełniać pewne normy. Powinny być one dość wydajne i przede wszystkim bezpieczne dla użytkowników, zwłaszcza w przypadku produktów spożywczych. Bezpiecznymi substancjami mogą być kleje dyspersyjne. Na jakiej zasadzie działają i czym się charakteryzują?

Jakiego kleju używać do produkcji opakowań?

Klej dyspersyjny wraz z upływem czasu twardnieje i mocno skleja dwie powierzchnie. Używany jest do papieru oraz do folii. Nadaje się do wklejania plastikowych okien na produktach. Można nim kleić opakowania o różnej powierzchni i teksturze, nadaje się również do papieru falistego. Kleje są bezpieczne i mogą być przeznaczone do kontaktu z żywnością. Stosowane są do celów farmaceutycznych oraz do produkcji różnego rodzaju opakowań kosmetyków, perfum. Substancje klejące powinny być bardzo wydajne, zwykle klejenie odbywa się przy użyciu maszyn. Dobrej jakości klej nie rozlewa się, nawet jeśli maszyny pracują szybko. Mała ilość wysoce wydajnego kleju wystarczy na mocne sklejenie opakowania. Eliminuje to ryzyko powstawania nieestetycznych plam na produktach, które obniżają jakość i walory. Niektóre kleje dyspersyjne posiadają dodatki, które wzmacniają działanie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Sukienki dla dziewczynek- na jakie okazje warto je ubrać?
Sukienki dla dziewczynek- na jakie okazje warto je ubrać?
Sukienki pasują na każdą okazję, od swobodnych i luźnych po wielkie wyjścia na urodziny. Szeroki wybór stylów pozwala dopasować je […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?