Bramy do domu lub dla firmy – jaka jest różnica?

Bramy do domu lub dla firmy – jaka jest różnica?
wiem-co-chce
Branża budowlana
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Niemal każdy, kto zakłada firmę, której usługi wiążą się z przywożeniem lub wywożeniem towaru, musi zdecydować się na odpowiednią bramę wjazdową. Czym powinna ona się różnić od tej, którą zamontowaliśmy w domu?

Automatyczne bramy wjazdowe to element większości nowoczesnych posesji. Wszystkie modele działają dzięki napędom elektrycznym, na przykład takim, jakie proponuje firma Hormann https://horsklep.pl/c/1/napedy-bram-garazowych.html. Dają one komfort użytkowania i pozwalają nam codziennie zaoszczędzić trochę czasu. Kiedy jednak planujemy zakup bramy do firmy, powinniśmy zdecydować się na innego rodzaju rozwiązanie. W profesjonalnych warsztatach, halach produkcyjnych czy miejscach użytkowania publicznego najlepiej sprawdzą się bramy przemysłowe.

Brama przemysłowa — czym różni się od zwykłej?

Zadaniem bram przemysłowych jest przede wszystkim spełnianie swojej funkcji: wpuszczanie i wypuszczanie samochodów z hali lub magazynu. Ze względu na to, że są one otwierane dużo częściej niż bramy domowe, muszą być także odporne na uszkodzenia, trwałe i niezawodne. Dzięki zastosowaniu specjalnych materiałów bramy przemysłowe otwierają się w cichy i lekki sposób. Posiadają także odpowiednie zabezpieczenia przed niezaplanowanym i nagłym zamknięciem. Istotną różnicą są także gabaryty. Brama przemysłowa jest bowiem dużo większa od zwykłej bramy garażowej, czy takiej prowadzącej na posesję. Dzieje się tak ze względu na to, że musi ona być gotowa na przepuszczenie dużych samochodów dostawczych. Jeżeli szukamy niezwodnej bramy przemysłowej, powinniśmy odwiedzić sklepy i strony internetowe dobrych producentów. Dobry wybór to chociażby hormann bramy przemysłowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dobry fotelik samochodowy dla dziecka, czyli jaki?
Dobry fotelik samochodowy dla dziecka, czyli jaki?
Istnieje wiele różnych rodzajów fotelików samochodowych, których możesz użyć dla swojego dziecka. Pierwszą rzeczą do zrobienia jest upewnienie się, że […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?