Zwykły dzień w żłobku – jak wygląda?

Zwykły dzień w żłobku – jak wygląda?
wiem-co-chce
Styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rodzice, którzy zaprowadzają swoje dziecko do żłobka z pewnością zastanawiają się, jak ich pociecha spędza tam dzień. Czy dobrze się bawi? Czy jest najedzone? Czy chętnie kładzie się do południowej drzemki? Czy nie płacze? To tylko namiastka pytań, które chodzą rodzicom po głowach, podczas gdy oni są w pracy, a ich pociechy w żłobku. 

Posiłki, czyli stały element w żłobku

Odpowiadając na jedno z wyżej wymienionych pytań – tak, dziecko będąc w żłobku jest najedzone. W tego typu placówkach, posiłek stanowi najważniejszy element dnia każdego malucha. Niezwykle istotne jest dostarczenie dziecku niezbędnych dla jego rozwoju witamin. Zazwyczaj posiłek w żłobku składa się z pięciu dań. Śniadanie – pierwsze i drugie, dwudaniowy obiad, a na koniec podwieczorek. Opiekunki w żłobkach dbają o to, aby malucha wrogo nastawionego do któregoś z posiłków zachęcić, by ten chociaż skosztował, a jeśli jest bardzo uparty w swoim postanowieniu i nie chce zjeść np. zupy, to wtedy zamiast tego dostać może owoc, byleby jego brzuszek nie był pusty. W końcu najedzony maluch, to szczęśliwy maluch. 

Nauka przez zabawę

Idealny żłobek to taki, który łączy ciepło i domową atmosferę z rozwojem, nauką i wspieraniem indywidualności każdego dziecka. Taką placówkę znajdziemy chociażby pod adresem https://akademiamlodychtalentow.edu.pl/zlobek/. Ważne jest także to, aby nauczyciele podchodzili do naszej pociechy z szacunkiem i wyrozumiałością. W ciągu tych kilku godzin, które dziecko spędza w żłobku, ma ono zapewniony czas na swobodną zabawę, podczas której samo wymyśla i decyduje, w co aktualnie ma ochotę się pobawić. Uczy to dziecko samodzielności i rozwija jego wyobraźnię. Są także zajęcia prowadzone przez opiekunkę. Mogą to być zajęcia gimnastyczne, plastyczne, różne eksperymenty – wszystko to, co nauczy dziecka pracy w grupie. Każdy element dnia ma określony czas przeznaczony na zabawę, zajęcia, drzemkę i posiłki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Typy i rodzaje wag stosowanych w handlu i przemyśle
Wagi to urządzenia stosowane powszechnie, z racji tego że pomiar masy jest konieczny w bardzo wielu branżach. Spotkamy się zatem […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?