Zawody dla osób lubiących kontakt z ludźmi

Zawody dla osób lubiących kontakt z ludźmi
wiem-co-chce
Styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Osoby ekstrawertyczne, będące duszami towarzystwa zazwyczaj decydują się na wykonywanie zawodów umożliwiających im stały kontakt z innymi ludźmi. Chodzi  m.in. o pracę w charakterze sprzedawcy (np. w sklepie odzieżowym), kelnera czy recepcjonisty. Oczywiście ogromne znaczenie ma tutaj posiadanie rozwiniętych umiejętności interpersonalnych i odpowiednich kwalifikacji. Jeśli interesuje nas np. taki zawód jak masażysta studia i kursy w tym zakresie oferuje wiele publicznych oraz prywatnych placówek edukacyjnych.

Przyjazne usposobienie i empatia to podstawa

Idealnym zajęciem dla osób towarzyskich jest praca w obsłudze klienta, wymagająca sporych umiejętności miękkich, czyli jasnego formułowania myśli, perswazji, asertywności oraz wysokiej kultury słowa. W tym przypadku przyda się również ogromna doza cierpliwości i opanowania emocji w sytuacjach stresowych. Drugim przykładem doskonałego zawodu dla osób lubiących kontakt z ludźmi jest przewodnik wycieczek turystycznych. To przede wszystkim zajęcie odpowiedzialne i wymagające pasji, poczucia humoru, zdolności ciekawego przekazywania treści oraz dobrej znajomości języków obcych. Będąc ekstrawertykiem, warto też z pewnością zdecydować się na kurs opiekun osób starszych. Dzięki temu zyskamy możliwość pracy w domach dla seniorów i różnych placówkach opieki okołomedycznej. Oczywiście kluczowym warunkiem jest tutaj rozwinięta empatia.

Pozostałe godne polecenia zawody to m.in.:

– doradca finansowy

– dziennikarz pracujący w terenie

– coach osobisty

– kosmetolog, lekarz, fryzjer

– pracownik działu HR (prowadzący rozmowy kwalifikacyjne)

– barman

– recepcjonista w hotelu

– konsultant telefoniczny w firmie call center

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na co zwrócić uwagę przy wyborze kawy?
Na co zwrócić uwagę przy wyborze kawy?
Kawa to napój, który pijemy dla przyjemności lub by dodać sobie energii. Stanowi również pretekst do spotkań towarzyskich. Dostępnych jest […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?