Zawody dla osób lubiących kontakt z ludźmi

Zawody dla osób lubiących kontakt z ludźmi
wiem-co-chce
Styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Osoby ekstrawertyczne, będące duszami towarzystwa zazwyczaj decydują się na wykonywanie zawodów umożliwiających im stały kontakt z innymi ludźmi. Chodzi  m.in. o pracę w charakterze sprzedawcy (np. w sklepie odzieżowym), kelnera czy recepcjonisty. Oczywiście ogromne znaczenie ma tutaj posiadanie rozwiniętych umiejętności interpersonalnych i odpowiednich kwalifikacji. Jeśli interesuje nas np. taki zawód jak masażysta studia i kursy w tym zakresie oferuje wiele publicznych oraz prywatnych placówek edukacyjnych.

Przyjazne usposobienie i empatia to podstawa

Idealnym zajęciem dla osób towarzyskich jest praca w obsłudze klienta, wymagająca sporych umiejętności miękkich, czyli jasnego formułowania myśli, perswazji, asertywności oraz wysokiej kultury słowa. W tym przypadku przyda się również ogromna doza cierpliwości i opanowania emocji w sytuacjach stresowych. Drugim przykładem doskonałego zawodu dla osób lubiących kontakt z ludźmi jest przewodnik wycieczek turystycznych. To przede wszystkim zajęcie odpowiedzialne i wymagające pasji, poczucia humoru, zdolności ciekawego przekazywania treści oraz dobrej znajomości języków obcych. Będąc ekstrawertykiem, warto też z pewnością zdecydować się na kurs opiekun osób starszych. Dzięki temu zyskamy możliwość pracy w domach dla seniorów i różnych placówkach opieki okołomedycznej. Oczywiście kluczowym warunkiem jest tutaj rozwinięta empatia.

Pozostałe godne polecenia zawody to m.in.:

– doradca finansowy

– dziennikarz pracujący w terenie

– coach osobisty

– kosmetolog, lekarz, fryzjer

– pracownik działu HR (prowadzący rozmowy kwalifikacyjne)

– barman

– recepcjonista w hotelu

– konsultant telefoniczny w firmie call center

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kosmetyczne modelowanie sylwetki
Na rynku jest wiele kosmetyków, które obiecują  szybkie działanie. Niestety, mało który preparat jest w stanie cokolwiek zmienić. Najczęściej modelowaniu […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?