Kupno samochodu w ramach leasingu – czy jest to opłacalna inwestycja

Kupno samochodu w ramach leasingu – czy jest to opłacalna inwestycja
wiem-co-chce
Finanse i rynek
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Samochód to maszyna, która dziś jest wręcz niezbędna dla każdej osoby pracującej, ale też dużej rodziny. Dzięki niemu można przemieszczać się sprawnie i bezpiecznie, nawet na dalekie odległości. Zdecydowanie najlepszym wyborem są nowe modele, ale niestety ich zakup wiąże się z koniecznością wydania dużej sumy pieniędzy. Nie każdy może sobie pozwolić na dokonanie jednorazowej wpłaty, dlatego na rynku dostępne są różne możliwości finansowania zakupu, takie jak pożyczka, kredyt, ale też leasing. Ta ostatnia to opcja, na którą w szczególności warto się zdecydować. Z leasingiem wiąże się bowiem wiele korzyści. Dlaczego warto zastanowić się nad wzięciem samochodu w leasing?

Leasing samochodu – co przemawia za tą formą finansowania zakupu auta?

Leasing to udostępnienie przez firmę samochodu w zamian za opłacanie przez klienta comiesięcznych rat. Dzięki narzędziom takim jak https://kalkulator.vwbank.pl/audi_leasing, można obliczyć wysokość takiej raty, wprowadzając odpowiednie dane. Z reguły jest ona bardzo przystępna, dlatego leasing to jak najbardziej opłacalna inwestycja. Wpływa na to również fakt, że możliwe jest pozyskanie najnowocześniejszych modeli aut, wyposażonych w całości. Ponadto firmy leasingowe oferują wiele udogodnień, takich jak chociażby elastyczne zakończenie umowy. Oznacza to, że po wygaśnięciu kontraktu możliwa jest oddanie pojazdu, jego wymiana na inny model, lub wykupienie na własność, co jest korzystne, ponieważ jego cena będzie znacznie niższa niż aktualna cena rynkowa.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jaka szafa będzie pasować do łazienki?
Jaka szafa będzie pasować do łazienki?
Łazienki są zazwyczaj mniejsze od pozostałych pomieszczeń w naszym domu. Dlatego tak ważne jest dobranie do nich właściwych mebli. Chodzi […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?