Wymiana hamulców w samochodzie – koszt

Wymiana hamulców w samochodzie – koszt
wiem-co-chce
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wymiana klocków hamulcowych jest jedną z podstawowych napraw, jaką przeprowadza się w samochodzie. Jest to bardzo ważne przede wszystkim z punktu widzenia bezpieczeństwa jazdy, dlatego taka wymiana powinna być przeprowadzana regularnie. Co jakiś czas konieczne jest także przeprowadzenie wymiany tarcz hamulcowych, które zużywają się zdecydowanie wolniej. 

Kiedy wymienić hamulce w samochodzie? 

Wymianę zarówno klocków, jak i tarcz oferuje praktycznie każdy warsztat samochodowy. Podczas niej sprawdzany jest także stan pozostałych elementów odpowiedzialnych za właściwe hamowanie pojazdu. Wielu kierowców, którzy jeszcze nigdy nie wymieniali w swoim samochodzie tarcz zastanawia się, ile kosztuje taka usługa. Jej cena może być bardzo różna, a wpływ na nią ma przede wszystkim jakość użytych elementów. Średni koszt wymiany samych tarcz hamulcowych w Peugeot 307 oraz innych pojazdach z tego samego segmentu na jednej osi wynosi około 200-300 zł. Jest ona także różna w zależności od konkretnego regionu kraju. Jej wymiana jest konieczna przede wszystkim po przejechaniu 80-100 tys. kilometrów lub w momencie, gdy jej grubość jest mniejsza niż minimalna grubość zalecana przez producenta. Agresywny styl jazdy oraz częste, ostre hamowanie może negatywnie wpływać na stan tarcz i wymagać częstszej ich wymiany, niż ma to miejsce w przypadku kierowców, którzy preferują spokojniejszą i mniej dynamiczną jazdę. Tarcze mogą kwalifikować się do wymiany także w sytuacji, gdy ich praca jest nieprawidłowa i utrudnia jazdę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czyszczenie ekspresu jest prostsze niż myślisz
Czyszczenie ekspresu jest prostsze niż myślisz
Dla wielu osób podstawowym urządzeniem w kuchni jest ekspres do kawy. Nie ma w gruncie rzeczy nic lepiej stawiającego na […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?