Wózek inwalidzki elektryczny – jakie ma korzyści?

Wózek inwalidzki elektryczny – jakie ma korzyści?
wiem-co-chce
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Elektryczne wózki inwalidzkie są doskonałym narzędziem do poruszania się. Mogą one pomóc Ci wrócić do codziennych czynności i mogą pomóc Ci żyć lepiej. Być może zastanawiasz się, dlaczego potrzebujesz elektrycznego wózka inwalidzkiego. Istnieje wiele powodów, dla których ktoś potrzebowałby tego typu wózka, ale oto kilka najczęstszych powodów:

Łatwość użytkowania 

Wózki inwalidzkie elektryczne są zazwyczaj łatwiejsze w obsłudze niż standardowe, ponieważ nie wymagają od użytkownika pchania nogami. Mają również mocniejsze silniki i większe baterie, więc mogą pojechać dalej na jednym ładowaniu.

Mniejsze zmęczenie

Ponieważ elektryczne wózki inwalidzkie wymagają mniejszego wysiłku fizycznego, są łatwiejsze do obsługi przez osoby o ograniczonej sile lub wytrzymałości przez dłuższy czas bez zmęczenia. Może to być szczególnie korzystne dla osób, które doznały urazu i potrzebują pomocy w poruszaniu się podczas okresów rekonwalescencji, kiedy nie są jeszcze w stanie chodzić samodzielnie, ale nadal chcą mieć pewien stopień mobilności i niezależności w trakcie powrotu do zdrowia.

Elastyczność w opcjach ruchu 

Użytkownicy mogą poruszać się do przodu po prostu włączając joystick lub używając pedałów (w zależności od typu wózka). Mogą również skręcać w lewo lub w prawo za pomocą przycisków umieszczonych po obu stronach oparcia siedzenia lub za pomocą przełącznika umieszczonego pod prawym podłokietnikiem (w zależności ponownie od rodzaju wózka inwalidzkiego).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Branża opakowaniowa – jak wykorzystać jej potencjał?
Branża opakowaniowa – jak wykorzystać jej potencjał?
Kleje, które używane są do produkcji opakowań, muszą spełniać pewne normy. Powinny być one dość wydajne i przede wszystkim bezpieczne […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?