Do czego przydają się monitory dotykowe?

Do czego przydają się monitory dotykowe?
wiem-co-chce
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Obecnie bardzo wiele urządzeń elektronicznych posiada mniej lub bardziej rozbudowany ekran dotykowy. Jest to wyświetlacz precyzyjnie reagujący na dotyk, który może być obsługiwany zarówno palcem, jak i specjalnym rysikiem. Bardzo często sprzęty multimedialne z takimi ekranami są wykorzystywane podczas różnych eventów. Ich wynajmem zajmuje się m.in. ta firma: http://3tech.pl.

Możliwości są nieograniczone

Monitory dotykowe są najbardziej znane z popularnych smartfonów, tabletów, notebooków, palmtopów oraz smartwatchów. Ich ogromną zaletą jest to, że dają możliwość swobodnego operowania licznymi funkcjami interfejsu wyłącznie z użyciem palca. W ostatnim czasie takie wyświetlacze znajdują bardzo szerokie zastosowanie w centrach handlowych i rozrywkowych, punktach informacyjnych, hotelach, na stadionach czy koncertach. Służą tam głównie do prezentowania informacji oraz reklam. Monitory bezdotykowe są również montowane np. w biletomatach, bankomatach, zaawansowanych urządzeniach przemysłowych, sprzęcie medycznym i biurowym, a także maszynach lotniczych i samochodach osobowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
BHP – jak przestrzegać?
BHP – jak przestrzegać?
Przestrzeganie zasad BHP to jeden z podstawowych obowiązków każdego pracodawcy. Jeśli nie będzie go przestrzegał może zostać pociągnięty do odpowiedzialności […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?