Właściwa ochrona podczas walk na macie

Właściwa ochrona podczas walk na macie
wiem-co-chce
Czas wolny
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sporty walki z każdym rokiem cieszą się coraz większą popularnością. Z jednej strony dają możliwość poprawić swoją formę i uczą samoobrony, a z drugiej są stosunkowo małokontuzjogennymi sportami (przynajmniej na poziomie rekreacyjnym). Mimo że kontuzje w sportach walki nie zdarzają się bardzo często, konieczne jest posiadanie właściwej ochrony podczas walk i treningów na macie.

Sprzęt do boksu, kick-boxingu i MMA

Przedstawienie sprzętu potrzebnego do bezpiecznego uprawiania sportów walki podzieliliśmy na dwie części. Boks, kick-boxing i MMA to sporty polegające na zadawaniu ciosów, dlatego potrzebujemy do nich innego wyposażenia niż do sportów “rzucanych”. Podstawą są rękawice i owijki na ręce. Ich zadanie polega na ochronie naszych rąk i nie może być mowy o boksowaniu bez nich.

Do uprawiania kick-boxingu i MMA potrzebujemy również ochrony na nogi, jakie znajdziesz na https://gladiator-fight.com/ochraniacze-bokserskie-mma/piszczele-stopy. Dzięki wytrzymałym ochraniaczom możemy spokojnie sparować i ćwiczyć kopnięcia na worku i w parze z partnerem bez obaw o kontuzję. Na etapie sparowania warto zaopatrzyć się także w ochraniacz na szczękę i kask.

Sprzęt do judo, zapasów i BJJ

Do uprawiania judo i BJJ potrzebujemy specjalnego stroju, jakim jest np. kimono BJJ. W przypadku zapasów potrzebujemy stroju składającego się ze spodenek i koszulki wykonanych z elastycznego materiału oraz stabilnych butów zapaśniczych. Uprawiając dowolny sport walki najważniejsza jest jednak motywacja i cierpliwość, ponieważ tylko z czasem można rozwinąć swoje umiejętności.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zalety i wady kontenerów handlowych
Zalety i wady kontenerów handlowych
Jeżeli interesują Ciebie nowoczesne pawilony handlowe lub zastanawiasz się nad postawieniem kontenera handlowego, warto na pewno nieco wcześniej dowiedzieć się […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?