Technologiczne rozwiązania dla branży logistycznej

Logistyka jest dziedziną, która rozwija się bardzo szybko. Transport, załadunek i rozładunek oraz terminowe wykonywanie zleceń wymagają ciągłego ulepszania dostępnych rozwiązań. Liczy się tutaj czas oraz dokładność, dlatego trzeba bezustannie monitorować nowoczesne technologie pomagające utrzymać wysoki poziom usług. Na co warto zwrócić uwagę?

Oszczędzanie energii

Ważnym aspektem każdego przedsiębiorstwa jest minimalizacja kosztów, w tym kosztów energii elektrycznej. Branża logistyczna w ostatnim czasie wykorzystuje bramy szybkorolowane jako element, dzięki któremu zużywa się znacznie mniej prądu. Tego rodzaju bramy mają bardzo dużą izolację cieplną, przez co zapewniają małe straty ciepła. Jednocześnie otwieranie i zamykanie przebiega szybciej niż w tradycyjnych bramach, a to z kolei poprawia wydajność załadunku i rozładunku, a dodatkowo optymalizuje ciąg transportowy. Poleca się montaż w komplecie z bramą segmentową lub harmonijkową.

Innym elementem, bez którego trudno wyobrazić sobie sprawną pracę w logistyce są rampy przeładunkowe. Są to specjalne platformy, szczególnie przydatne w załadunku i rozładunku samochodów o zróżnicowanych rozmiarach. Dzięki nim możliwe jest wykonanie niezbędnych czynności szybko i wygodnie. Wiele ramp ma wbudowaną wagę, co pozwala na jednoczesne sprawdzenie masy ładunku i pilnowanie dopuszczalnych granic. Bezpieczeństwo w rampach przeładunkowych zapewnione jest przez zawór bezpieczeństwa (uniemożliwiający przedwczesne odjechanie pojazdu) oraz blokadę antywypadkową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

16 − piętnaście =