W jakich sytuacjach należy się kierować po pomoc drogową?

W jakich sytuacjach należy się kierować po pomoc drogową?
wiem-co-chce
Styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Twój samochód zepsuł się na poboczu drogi i utknąłeś z przebitą oponą lub rozładowanym akumulatorem. Możesz zadzwonić po pomoc drogową lub spróbować naprawić problem samodzielnie. Ale kiedy należy skorzystać z pomocy drogowej? A kiedy nie należy?

Odpowiedź zależy od kilku czynników: Twojego pojazdu, miejsca, w którym się znajdujesz i jego klimatu oraz Twojego poziomu wiedzy. Oto kilka sytuacji, w których skorzystanie z pomocy drogowej jest dobrym pomysłem:

Utknięcie na odludziu

Utknąłeś gdzieś na odludziu lub w terenie, gdzie nie ma innych opcji pomocy niż inny przejezdny, który może nie być w stanie pomóc.

Problem z częściami w samochodzie

Masz problem, który wymaga specjalistycznych narzędzi lub sprzętu, którego tylko mechanik może użyć do prawidłowej naprawy. Na przykład, jeśli twój silnik przegrzewa się z powodu wadliwego paska wentylatora chłodnicy, możesz potrzebować nowych części, które tylko mechanik samochodowy może zainstalować prawidłowo. Dotyczy to również sytuacji, gdy samochód ma problem elektryczny, który wymaga specjalistycznych narzędzi do zdiagnozowania i prawidłowej naprawy (na przykład wiele nowoczesnych samochodów ma komputery pokładowe, które kontrolują wszystko, od systemów emisji spalin po elektryczne szyby).

Wypadek drogowy

To kolejny częsty powód wezwania pomocy drogowej. Jeśli uczestniczyłeś w wypadku, Twój samochód może wymagać holowania do warsztatu. Jeśli nie znasz numeru na pomoc drogową i samochód nie może być odholowany, zostanie on usunięty z drogi do czasu zakończenia naprawy. Może to spowodować poważne opóźnienia, jeśli podróżujesz w interesach lub dla przyjemności, dlatego warto mieć przy sobie numer, dzięki któremu przyjedzie pomoc drogowa Oleśnica to miasto, które posiada na swoim terenie bardzo dobrych techników pracujących w branży pomocy drogowej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jakich miejscach warto pomyśleć o ułożeniu kostki brukowej?
W jakich miejscach warto pomyśleć o ułożeniu kostki brukowej?
Kostka brukowa należy do najbardziej popularnych materiałów nawierzchniowych. Jej powodzenie wynika z dużej wytrzymałości oraz bogatej oferty wzorów i kolorów. […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?