Jakie auta przyjmują skupy?

Jakie auta przyjmują skupy?
wiem-co-chce
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Oddanie pojazdu do skupu aut używanych jest doskonałym sposobem na to, by odzyskać więcej środków niż sprzedając go na złomowisko. Czy jednak można tak zrobić z każdym pojazdem? Jakie samochody są przyjmowane przez skupy, a które nie zostaną zaakceptowane?

Uszkodzone, niesprawne

Gdy pojazd jest po wypadku, kolizji bądź innej przygodzie, lub też jest po prostu niesprawny technicznie (nie odpala, nie jeździ), nie stanowi to najmniejszego problemu. Skup aut w Chodzieży przyjmuje takie pojazdy bez żadnych kłopotów. Dopóki w aucie jest jeszcze pewna część sprawnych części zamiennych, można sprzedać je na rynku wtórnym i osiągnąć zysk. W takiej sytuacji i my jako klient możemy uzyskać sporo więcej gotówki, niż oddając pojazd wprost na złomowisko. Jeżeli nie mamy możliwości dojazdu do skupu z uwagi na niesprawność auta, możemy zamówić jego odbiór lawetą. Wtedy wszystkie formalności zostaną załatwione na miejscu, tuż pod naszym domem.

Bez OC i przeglądu

Brak ważnej polisy OC bądź przeglądu technicznego także nie jest żadnym problemem. Jeżeli pojazd jest niesprawny bądź bardzo skorodowany, żadna stacja diagnostyczna nie wystawi mu już dopuszczenia do poruszania się po drogach. Jedyną wadą oddawania takiego pojazdu do skupu jest to, że nie możemy pojechać tam legalnie samodzielnie i jesteśmy zmuszeni do zamówienia lawety, której koszt zostanie odjęty od ostatecznej ceny sprzedaży auta. Nie ma też problemu z brakiem aktualnej polisy OC, jednak trzeba zdawać sobie sprawę, że wyrejestrowując auto i tak trzeba będzie opłacić cały okres ubezpieczeniowy, do dnia odsprzedania samochodu do skupu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Modelarstwo – od czego zacząć?
Modelarstwo – od czego zacząć?
Modelarstwo to nie tylko hobby dla dzieci. To bardzo ciekawe zajęcie, które prócz relaksu dostarcza także satysfakcji ze sklejonego modelu. […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?