Usługi logistyczne – co wchodzi w ich skład?

Usługi logistyczne – co wchodzi w ich skład?
wiem-co-chce
Finanse i rynek
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Usługi logistyczne to szerokie pojęcie, które obejmuje wiele różnych rodzajów usług. Ogólnie rzecz biorąc, logistyka jest procesem transportu towarów do ich zamierzonego miejsca przeznaczenia. Termin logistyka od wieków był używany w wojsku, biznesie i żegludze, a obecnie jest używany również przez inne branże.

Głównym celem logistyki jest zapewnienie, że produkty są dostarczane bezpiecznie i na czas do klientów. Firmy logistyczne mogą być zlecane przez producentów lub sprzedawców detalicznych do transportu ich towarów z jednej lokalizacji do drugiej. Niektóre przykłady usług logistycznych obejmują:

Spedycja 

Spedycja to przemieszczanie towarów od producenta do detalisty lub konsumenta. Może to obejmować przemieszczanie surowców i gotowych produktów pomiędzy różnymi lokalizacjami na świecie lub w obrębie jednego kraju lub regionu. Firmy spedycyjne zazwyczaj specjalizują się w przemieszczaniu określonych rodzajów towarów, takich jak łatwo psujące się produkty spożywcze lub wysokiej wartości komponenty elektroniczne. Mogą również specjalizować się w określonych środkach transportu, takich jak fracht lotniczy lub fracht morski.

Import/eksport 

Importowanie i eksportowanie polega na przenoszeniu towarów z jednego kraju w granice innego kraju w celu sprzedaży lub odsprzedaży. Może to również obejmować zabieranie surowców z jednego kraju, aby można je było przetworzyć po niższych kosztach w innym miejscu przed wysłaniem ich z powrotem do kraju ojczystego w celu sprzedaży.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jakich sytuacjach warto wypożyczyć samochód kempingowy?
Wynajem kampera to świetna alternatywa klasycznego wakacyjnego wyjazdu, zapewnia nam ona przede wszystkim mobilność. Nie musimy więc dokładnie planować wszystkich […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?