Typy kawy, a potrzebne urządzenia do jej zaparzania

Typy kawy, a potrzebne urządzenia do jej zaparzania
wiem-co-chce
Styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kawa pobudza nas do działania lub jest napojem, który uprzyjemnia popołudnia. Aby ją odpowiednio przygotować, warto skorzystać z dedykowanych do tego celu narzędzi. Na rynku istnieje ich co najmniej kilka. Decydując się na zakup sprzętu do zaparzania, pamiętajmy również o kawie dobrej jakości, której bogaty wybór można znaleźć m.in. na poszczególnej stronie internetowej https://mkfresh.pl/kawy.

Kawiarka czy dripper

Najczęstszym wyborem do zaparzania napoju jest kawiarka. Używa się wtedy zwykle mieszanki do espresso. Innym urządzeniem jest AeroPress, który jest zarówno budżetowym, jak i kompaktowym rozwiązaniem, dzięki czemu świetnie nadaje dla osób podróżujących. Można go łatwo transportować i nie zajmuje dużo miejsca. W tym przypadku najlepiej sprawdzają się kawy przeznaczone do alternatywnych sposobów parzenia. Z kolei we francuskiej prasce można przygotować zarówno kawę wypalaną do espresso, jak i do metod przelewowych. Dripper służy do przygotowywania napoju metodą przelewową. Sprawdzą się tutaj ziarna o owocowym profilu smakowym (np. z Rwandy, Etiopii czy Kenii), jak i o czekoladowo – orzechowym (np. z Brazylii, Gwatemali). Inne urządzenia to również: Chemex, syfon oraz różnego rodzaju ekspresy do kawy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Tłumaczenie stron internetowych: jakie języki poza angielskim?
Tłumaczenie stron internetowych: jakie języki poza angielskim?
Tłumaczenie stron stało się popularne. Otwiera przed działalnością nowe rynki a także dostęp do kolejnych grup odbiorców. W zależności od […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?