Co powinna zawierać szkolna wyprawka

Początek roku szkolnego to dla każdego rodzica wyzwanie, związane z kompletowaniem szkolnej wyprawki. Zwykle staramy się ją skompletować dużo wcześniej, bowiem kolejki w sklepach skutecznie zniechęcają do zakupów na ostatnią chwilę. Zanim jednak wybierzemy się na zakupy, warto przygotować sobie listę niezbędnych i przydatnych materiałów, które musimy zakupić.

Wyprawka dla pierwszoklasisty

Zdecydowanie najwięcej wydatków ponieść muszą rodzice, których dzieci po raz pierwszy idą do szkoły. Podstawa to oczywiście pojemny plecak, choć w przypadku najmłodszych prawdopodobnie będzie to tornister. Niezbędne będą także worki na zmianę obuwia, oraz stój na w-f, buty na zmianę. Warto zakupić nieduży plecak wycieczkowy, z którego dziecko będzie korzystać podczas wyjazdów i spacerów. Nie zapomnijmy też o piórniku, który jest kartą rozpoznawczą każdego ucznia.

Wyposażenie każdego plecaka

Podstawą to jednak materiały papiernicze. Artykuły szkolne, które są niezbędne dla każdego ucznia to przede wszystkim: zeszyty, okładki (A5 i A4), zestaw linijek, cyrkiel. Wszelkie materiały plastyczne: farby, plastelina, bibuła, bloki techniczne i rysunkowe. Jeżeli nie chcemy stać w ogromnych kolejkach sklepowych, warto rozważyć zakupu przez internet, np. na stronie mydecor.pl. Wówczas mamy dostęp do wszystkich artykułów w jednym miejscu.

Z początkiem roku szkolnego większość szkół zazwyczaj przekazuje wiadomość, jakie artykuły szkolne należy zakupić. Warto pamiętać, że dzieci uczęszczające na świetlicę będą musiały posiadać niektóre materiały dwukrotnie: do użytku w klasie, oraz na świetlicy, dlatego warto co poniektóre elementy kupić na zapas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 − dwa =