Technologia oczyszczania ścieków – wszystko co musisz wiedzieć

Technologia oczyszczania ścieków – wszystko co musisz wiedzieć
wiem-co-chce
Bez kategorii
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Technologia oczyszczania ścieków istnieje od setek lat, ale z czasem proces i sprzęt uległy znacznym zmianom. Oczyszczanie ścieków jest jednym z najbardziej kluczowych procesów przemysłowych i odgrywa główną rolę w inżynierii środowiska. Oprócz znaczenia w gospodarce wodnej, oczyszczanie ścieków jest niezbędnym narzędziem do usuwania ścieków i ochrony lokalnych zasobów wodnych przed zanieczyszczeniem. W tym artykule wyjaśniono, jak działa oczyszczanie ścieków, jakie są różne rodzaje systemów i dlaczego ważne jest, aby nadążać za technologią.

Technologie oczyszczania ścieków dzieli się zwykle na cztery fazy

W fazie wstępnego oczyszczania strumień ścieków jest rozdzielany na różne kierunki przepływu za pomocą osadnika i w najlepszym przypadku jakiegoś filtra. W ten sposób można usunąć ponad 60% zawiesiny w ściekach. W drugiej fazie żwirowanie odbywa się w urządzeniu adsorpcyjnym, gdzie ciała stałe są odwadniane i wiązane z nośnikiem za pomocą procesów chemicznych lub fizycznych. Powstały szlam jest następnie transportowany do zagęszczonych systemów fermentacyjnych i mieszany z osadem z samego procesu. Zanim osad czynny dotrze do miejsca przeznaczenia – czyli zrzutu do rzek lub mórz – przechodzi przez filtry klarujące i membrany w celu dalszego oczyszczenia. Więcej informacji na ten temat można uzyskać na tej witrynie www.tegal.pl.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Do jakiego pojemnika na odpady należy wrzucać elektrośmieci?
Segregowanie odpadów, to obecnie konieczność. Cały czas się tego uczymy i nie zawsze jesteśmy pewni, które śmieci można umieszczać w […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?