Systemy konstrukcyjne do mebli

Systemy konstrukcyjne do mebli
wiem-co-chce
Dom i wnętrze
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Współczesne meble posiadają wiele systemów, które ułatwiają nam życie. Przede wszystkim niwelują efekt trzaskania drzwiami, albo pomagają otworzyć ciężkie drzwi barku. W niniejszym poradniku dowiemy się jaki elementy są stosowane, by osiągnąć powyższe efekty. Są one powszechnie dostępne, można zakupić je w każdym sklepie budowlanym lub meblowym.

Unikanie trzaskania drzwiczkami

Zapewne każdego denerwuje sytuacja, gdy próbując delikatnie zamknąć drzwi od szafki te wydają bardzo głośne trzaśnięcie. Jest ono spowodowane silnym napięciem sprężyny zawiasu, która ma za zadanie utrzymywać je zamknięte. Pomocne może być wykorzystanie na przykład gumowych odbojów, jednak ich montaż jest kłopotliwy, a po jakimś czasie tracą swoje właściwości. Dlatego najlepiej wykorzystać spowalniacze do szafek, które działają na zasadzie siłownika hamującego. Są bardzo tanie i dostaniemy je w każdym sklepie z artykułami meblowymi lub budowlanymi. Montaż jest bardzo łatwy, wystarczy tylko wykonać dwa otwory i przykręcić spowalniacz śrubami.

Ułatwienie otwierania

Jeżeli mamy duże i ciężkie drzwi, na przykład te od domowego barku, to doskonale sprawdzą się tutaj siłowniki meblowe. Działają one bardzo podobnie do tych, które pomagają nam otwierać klapę bagażnika w samochodzie. Sprężony gaz lub płyn wewnątrz powoduje wypychanie lub wciąganie tłoczyska (zależnie od wersji siłownika), działając współbieżnie z ruchem naszych rąk. Przez to nawet bardzo ciężkie drzwi uniosą się bardzo lekko, a także nie wystąpi ryzyko ich nagłego opadnięcia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Prywatny monitoring a prawo
Prywatny monitoring a prawo
Postęp technologiczny sprawia, że współczesny człowiek jest coraz częściej monitorowany przez różnego rodzaju kamery. Jeszcze do niedawna były one montowane […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?