Sprzedaż samochodu do skupu aut – krok po kroku.

Sprzedaż samochodów w skupie aut jest niezwykle prosta. Cała procedura zaczyna się od kontaktu klienta z skupem. W trakcie pierwszej rozmowy podawane są podstawowe informacje o samochodzie, takie jak:

  • marka
  • model
  • rocznik
  • przebieg
  • informacje dodatkowe odnośnie ewentualnych problemów, usterek samochodu.

Dzięki tym informacjom możliwe będzie wstępne ustalenie ceny za samochód. Kolejnym punktem jest umówienie się na spotkanie klienta i pracownika skupu aut.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom, skupy, na miejsca spotkań, wybierają miejsca w miarę bezpieczne jak np. parkingi przed większymi sklepami. Zazwyczaj nie wyrażają zgody na spotkania na stacjach benzynowych, czy małych parkingach na uboczach miast.

W trakcie spotkania pracownik skupu ogląda samochód, negocjuje jego cenę, a także, jeśli samochód będzie w porządku, podpisanie umowy i przekazanie środków pieniężnych. Dokładne oględziny auta mają na celu poznanie prawdziwej wartości pojazdu i wyeliminowanie ryzyka związanego z zakupem uszkodzonego, powypadkowego modelu. Na życzenie klienta na spotkanie może przyjechać również rzeczoznawca lub mechanik.

Po oględzinach przychodzi czas na negocjacje odnośnie ceny samochodu. Po ustaleniu ceny, która jest satysfakcjonująca dla obu stron następuje przejście do formalności, która polega na podpisaniu umowy kupna-sprzedaży.

Klient ma do wyboru płatność gotówką na miejscu, bądź przelew na konto bankowe.

Sprzedaż samochodu w skupie (sprawdź: skup aut Złotów) jest wygodna, szybka i sprawna, a skupy zainteresowane są właściwie każdym rodzajem samochodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery + dwa =