Sposoby na bezpieczne prostowanie włosów

Sposoby na bezpieczne prostowanie włosów
wiem-co-chce
Styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Prostowanie włosów z użyciem prostownicy to nadal powszechne zjawisko w łazienkach wielu współczesnych kobiet. Wynika to faktu, że wykorzystanie tego urządzenia znacznie przyspiesza cały proces i jest bardzo skuteczne. Z drugiej jednak strony codzienne prostowanie mechaniczne może zaszkodzić kondycji włosów, dlatego warto je zamienić na mniej inwazyjne sposoby.

Prostownica to nie jedyne skuteczne rozwiązanie

Jeśli koniecznie zależy nam na prostowaniu włosów za pomocą prostownicy, powinnyśmy korzystać z urządzeń najwyższej jakości, które dobrze zabezpieczają włosy przed wysoką temperaturą (z powłoką turmalinowo-ceramiczną, teflonową albo nano-tytonową). To jedyna gwarancja, że po jakimś czasie nie ulegną one zniszczeniu. Urządzenia tego typu oferuje m.in. sklep fryzjerski Allefryz.pl.

Kolejnym skutecznym sposobem jest prostowanie z użyciem specjalnych kosmetyków, takich jak choćby Alfaparf Keratin Therapy. W skład takiego zestawu wchodzą m.in. prostujące odżywki, spraye, kremy, a także maseczki wygładzające. Są one wykorzystywane przede wszystkim w technice polegającej na prostowaniu za pomocą grubej i okrągłej szczotki oraz suszarki zapewniającej gorący i dość silny strumień powietrza.

Zabieg rozpoczynamy od umycia włosów szamponem prostującym i nałożenia na nie odżywki albo pianki do stylizacji. Następnie nawijamy pojedyncze pasma na szczotkę i suszymy, rozwijając zdecydowanym ruchem, tak aby gorące powietrze precyzyjnie je utrwaliło. Warto zaznaczyć, że ta technika sprawdza się głównie do włosów o długości sięgającej do ramion.

Wiele pań decyduje się także na prostowanie chemiczne w salonie fryzjerskim, z użyciem środków zawierających amoniak i nadtlenek wodoru. Taka ondulacja jest bezpieczna i wystarcza zazwyczaj na około 10 tygodni.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pierwszy skuter – wszystko co musisz wiedzieć
Pierwszy skuter – wszystko co musisz wiedzieć
Skuter to dwukołowy pojazd napędzany przez człowieka, który może być napędzany przez jeźdźca za pomocą stóp. Skutery w ogóle istnieją […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?