Samochód z silnikiem diesla – na jakie usterki trzeba być gotowym?

Samochód z silnikiem diesla – na jakie usterki trzeba być gotowym?
wiem-co-chce
Styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kupno auta z silnikiem diesla ma bardzo wiele zalet. Przede wszystkim auta tego typu są bardzo dynamiczne, posiadają wyjątkowo wysoki moment obrotowy. Dzięki niemu można łatwo przyspieszać i wyprzedzać nawet bez konieczności redukowania biegu. Niestety diesle nie są bezawaryjne, a niektóre usterki potrafią być wyjątkowo kosztowne w usunięciu. Kupując używany pojazd z takim motorem trzeba więc zabezpieczyć sobie zapas środków na ewentualne remonty auta. Sprawdzamy, jakie awarie zdarzają się najczęściej.

Usterka turbosprężarki

Znakomita większość obecnie produkowanych diesli to silniki doładowane za pomocą turbiny. Dzięki temu posiadają o wiele wyższy moment obrotowy przy niskich obrotach, co zwiększa elastyczność i znacznie uprzyjemnia prowadzenie. Niestety w starszych autach turbosprężarka potrafi ulec uszkodzeniu. Najczęstszym powodem jest pojawienie się luzu na ośce wirnika, albo skrzywienie łopatek, na przykład poprzez wpadnięcie ciała obcego do układu dolotowego. W takiej sytuacji turbinę trzeba poddać regeneracji lub wymienić.

Uszkodzenie koła dwumasowego

Inną popularną usterką współczesnych diesli jest awaria tzw. dwumasy. Jest to element znajdujący się w sprzęgle, który ma łagodzić udary momentu obrotowego. Jego wymiana nie jest prosta, jednak w każdym dieslu może wystąpić konieczność wykonania takiej operacji. Jeśli więc potrzebny nam Diesel Serwis Poznań to miasto gdzie działa kilka tego typu serwisów. To właśnie w nich można zlecić wymianę koła dwumasowego. Przy okazji założone zostanie kompletne nowe sprzęgło, co rozwiąże problem na wiele tysięcy kilometrów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego warto ćwiczyć w profesjonalnej odzieży i dobrym obuwiu?
Dlaczego warto ćwiczyć w profesjonalnej odzieży i dobrym obuwiu?
Regularne ćwiczenia pozwalają poprawiać kondycję, odstresować się i przy okazji kontrolować swoją wagę. Z tego względu decyduje się na nie […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?