Spawanie aluminium – na czym polega?

Spawanie aluminium – na czym polega?
wiem-co-chce
Bez kategorii
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Aluminium jest niezwykle wartościowym metalem stosowanym do wytwarzania różnych produktów: samolotów i samochodów, po dekoracje wnętrz. Nie dziwi zatem fakt, że jest jednym z najpopularniejszych materiałów na świecie w zakresie spawalnictwa. Spawanie to proces, podczas którego ciepło i energia elektryczna łączą ze sobą dwa, a nawet kilka elementów metalu. Różne typy spawania skupiają się na różnych rodzajach metali, ponieważ każdy z nich wykazuje unikalną temperaturę topnienia. Aluminium jest powszechnie stosowanym materiałem, dlatego z biegiem czasu pojawiają się różne techniki jego łączenia. W mieście Poznań spawanie aluminium można wykonać w profesjonalnym zakładzie spawalniczym stosującym kilka metod jego obróbki.

Wysoka jakość, dobre wykonanie

Wbrew pozorom spawanie aluminium niewiele różni się od spawania innych metali. Polega na łączeniu poszczególnych elementów na drodze nagrzewania przy zastosowaniu spoiwa lub bez. Każdy metal może wykazywać inną podatność na obróbkę, ale mimo wszystko spawanie aluminium ma jedną charakterystyczną różnicę. Materiał jest spawany za pomocą prądu przemiennego (AC), natomiast pozostałe metale w zdecydowanej większości przy użyciu prądu stałego (DC).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać dobre koszulki dla pracowników?
Jak wybrać dobre koszulki dla pracowników?
Identyfikacja wizualna firmy w czasach szybkiego rozwoju rynku i szerzenia się konkurencji na wszystkich jego obszarach jest aspektem niezwykle istotnym […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?