Jakie są najpopularniejsze dostępne na rynku metody cięcia blach?

Jakie są najpopularniejsze dostępne na rynku metody cięcia blach?
wiem-co-chce
Bez kategorii
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Obecnie w budownictwie, ale też wielu innych sektorach wykorzystuje się rozmaite materiały. Wiele z nich cechuje się uniwersalnością, za którą idzie możliwość szerokiego zastosowania. Takim materiałem są chociażby blachy, czyli wyroby metalowe walcowany występujące najczęściej w postaci prostokątnych arkuszy. Blacha służy m.in. do pokrywania dachów, wykonywania różnego rodzaju obudów czy karoserii. Bez blach właściwie trudno wyobrazić sobie dziś tworzenie konstrukcji i maszyn. Trzeba przy tym pamiętać, że blachy mogą zostać użyte do konkretnych celów wyłącznie po odpowiedniej obróbce. Konieczne jest przede wszystkim dostosowanie ich pod względem rozmiarów, dlatego blachy poddaje się cięciu. Cięcie można realizować na wiele sposobów. Jakie metody cięcia blach są obecnie najpopularniejsze?

Z jakimi metodami cięcia blach można spotkać się najczęściej?

Jeśli chodzi o cięcie blach, to na przestrzeni lat jego metody zostały na tyle udoskonalone, że dziś dostosowywanie blach nie stanowi większego problemu. Do najpopularniejszych metod cięcia zaliczają się te nowoczesne i najmniej inwazyjne, a więc cięcie gazowe, nazywane też często tlenowym, plazmowe, laserowe, a także strumieniem wodnym. Cięcie gazowe pozwala rozkrajać blachy o grubość nawet 300 mm. Metoda ta zajmuje jednak dość dużo czasu i charakteryzuje się niską precyzją. Cięcie plazmowe jest oparte na wykorzystaniu palnika, dzięki któremu można naprawdę szybko i dokładnie wycinać określony elementy z blach.  Cięcie laserowe oraz cięcie strumieniem wody należą do najbardziej innowacyjnych metod. Przy nich praca przebiega nadzwyczaj sprawnie, a kontury blach po cięciu pozostają wyjątkowo gładkie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dbamy o rozwój małego dziecka – zarówno w domu, jak i na podwórku
Dbamy o rozwój małego dziecka – zarówno w domu, jak i na podwórku
  Rozwój dziecka to proces wieloetapowy i bardzo wszechstronny. W sporym uproszczeniu obejmuje sferę psychiczną, emocjonalną oraz motoryczną. W pierwszych […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?