Skąd się bierze bezdech senny?

Skąd się bierze bezdech senny?
wiem-co-chce
Zdrowe życie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Osoby chrapiące albo mające niespokojny i przerywany sen często cierpią na zespół bezdechu sennego. Inne objawy tego niebezpiecznego schorzenia to m.in. bardzo słaba koncentracja, chroniczne poranne bóle głowy, a także wzmożona senność w ciągu dnia. Wymienione dolegliwości mogą prowadzić nawet do zawału serca czy udaru mózgu, dlatego bezdech wymaga leczenia. Jednym ze skutecznych  sposobów na poradzenie sobie z tym problemem jest stosowanie specjalnego respiratora przenośnego. Urządzenie to można kupić np. w tym specjalistycznym sklepie: https://oddychasz.pl/Respiratory-c16.

Otyłość to główna przyczyna, ale nie jedyna

Bezdech senny bardzo często pojawia się u osób z nadwagą, które noszą ubrania w rozmiarze 42 i większym. Ze względu na otyłość dochodzi u nich bowiem do zwężenia gardła wskutek ucisku warstwy tłuszczu na jego ścianki. W tym przypadku zazwyczaj mamy też do czynienia z cukrzycą oraz nadciśnieniem tętniczym. Drugą przyczyną omawianego schorzenia są różnorodne nieprawidłowości w budowie górnych dróg oddechowych. Zaliczamy do nich m.in.: małą i nadmiernie cofniętą żuchwę, krzywą przegrodę nosową, przerośnięte migdałki lub małżowiny nosowe, opadające podniebienie oraz obecność polipów. U kobiet bezdech może się pojawić jako następstwo menopauzy.

Pozostałe czynniki w znacznym stopniu zwiększające ryzyko jego zaistnienia to alkoholizm, przyjmowanie tzw. leków sedatywnych (czyli oddziałujących uspokajająco na cały układ nerwowy) i przewlekłe choroby w postaci niewydolności serca i niedoczynności tarczycy. Cierpiący na tę dolegliwość korzystają na co dzień z różnych urządzeń ułatwiających im oddychanie, takich jak choćby maska na bezdech senny podłączona do aparatu CPAP czy respirator.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wyjazd na zawody motocyklowe a wynajem pojazdu do transportu pojazdów
Wiosna i lato to czas, w którym na drogach pojawiają się rzesze motocyklistów pędzących na swoich maszynach często dla samej […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?