Jak uzupełnić braki w uzębieniu?

Jak uzupełnić braki w uzębieniu?
wiem-co-chce
Zdrowe życie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Uzupełnianie brakującego zęba, lub kilku zębów, jest powszechne wśród stomatologów. Można to zrobić na wiele sposobów. Najczęściej stosowane są protezy całkowite lub częściowe oraz implanty stomatologiczne.

Protezy całkowite i częściowe

Protezy całkowite i częściowe to ruchome nakładki, które umieszcza się na tkance dziąsła i na pozostałe zęby naturalne. Dentysta pobiera wycisk z jamy ustnej, aby stworzyć indywidualnie dopasowany aparat, który można w razie potrzeby dostosować. Protezy całkowite zastępują wszystkie naturalne zęby, a protezy częściowe – niektóre z nich. Zastosowanie protez zębowych tychy jest najczęściej wybieranym rozwiązaniem.

Protezy całkowite, a także te częściowe można wyjmować na noc i czyścić miękką szczoteczką. Jeśli będzie się pamiętać o takiej codziennej pielęgnacji, protezy pozostaną w dobrym stanie jeszcze przez długi czas.

Implanty stomatologiczne

Implant stomatologiczny to niewielka tytanowa śruba, którą chirurgicznie umieszcza się w kości szczęki, aby służyła jako sztuczny korzeń dla sztucznego zęba lub korony. Z czasem otaczająca kość łączy się z implantem, tworząc mocny związek, który podtrzymuje zastępczy ząb. Implanty stomatologiczne mogą służyć pacjentowi przez dziesiątki lat, jeśli są odpowiednio pielęgnowane poprzez codzienne szczotkowanie i nitkowanie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wesele w ogrodzie – sprawdzone pomysły na jego realizację
Organizacja wesela to duże i stresujące przedsięwzięcie. Szczególnie gdy trzeba zgrać terminy kilku ważnych podmiotów, takich jak: kościół, sala weselna, […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?