Rustykalizm i pastele – czym wyróżniają się meble prowansalskie?

Rustykalizm i pastele – czym wyróżniają się meble prowansalskie?
wiem-co-chce
Dom i wnętrze
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Styl prowansalski to jeden ze współczesnych trendów stosowanych w aranżacji wnętrz. Jednym przywodzi na myśl słoneczny i malowniczy region Francji, pełen niezwykłych kolorów, smaków i zapachów, innym zaś kojarzy się z sielskim dzieciństwem spędzonym u babci na wsi. Aranżacja, w której miesza się niewymuszona elegancja ze staromodną wiejską rzeczywistością, niewątpliwie musi budzić autentyczny zachwyt. W tym stylu urzeka zestawienie jasnych, pastelowych barw z białym tudzież kremowym kolorem mebli i drewnianą albo kamienną podłogą. Całości dopełniają lawendowe lub ziołowe dekoracje i ozdobne bibeloty wyszperane niekiedy na targach staroci.

Jak urządzić kuchnię w stylu prowansalskim?

Kuchnie prowansalskie są szczególnie efektowne ze względu na znajdujące się w nich meble, wykonane najczęściej z litego drewna, rzadziej z laminowanych płyt w kolorach śnieżnobiałych, kremowych, szarych, oliwkowych, czy wreszcie imitujących naturalne drewno. Niektóre bywają fornirowane lub bejcowane a inne bielone i specjalnie postarzane. Fronty szafek nie zawsze są zabudowane, czasem mają wycięte ozdobne elementy, bywają ażurowe lub przeszklone. Stylu dopełniają ozdobne frezy otaczające płyciny drzwiczek i innych płaszczyzn mebli. Drewniane lub kamienne blaty łączą dolne szafki, a luki między nimi zasłaniają pionowe pilastry lub rzeźbione kolumienki. Całości dopełniają frezowane, ozdobne gzymsy, zdobione motywami kwiatowymi.

Urocze aranżacje kuchni rustykalnych można podziwiać na stronie https://meble-prowansalskie.pl/kategoria-produktu/meble/style/meble-prowansalskie/. Bardzo ciekawym elementem w tej stylistyce jest stół imitujący wyspę, albo sama wyspa, która świetnie sprawdza się jako miejsce do pracy lub na szwedzki stół. Dopełnieniem są ozdobne krzesła z niezabudowanymi oparciami i szerokim, wygodnym siedziskiem. Poduszki na krzesłach utrzymane w kolorystyce zasłon czy lambrekinów nadają wnętrzu przytulności.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Meble w stylu glamour – jak mogą podkreślić piękno danego wnętrza
Meble w stylu glamour – jak mogą podkreślić piękno danego wnętrza
Styl glamour to jeden z najpopularniejszych trendów jeśli chodzi o aranżację wnętrz. Odznacza się luksusem, szykiem, elegancją i pełnią blasku. […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?