Rolety czy żaluzje? Jak wybrać odpowiednią aranżację okien?

Rolety czy żaluzje? Jak wybrać odpowiednią aranżację okien?
wiem-co-chce
Dom i wnętrze
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Większość osób decyduje się na zamontowanie w domowych oknach wybranych osłon. Zabezpieczają one bowiem wnętrza przed nadmiarem naturalnego światła słonecznego, a także zapewniają intymność po zapadnięciu zmroku. Na szczególną uwagę zasługują zarówno rolety, jak i żaluzje. Wynika to z faktu, że obie te konstrukcje dobrze łączą w sobie walory dekoracyjne z wygodą codziennego użytkowania. 

Indywidualne preferencje odgrywają ważną rolę

Od wielu lat chętnie wybierane są żaluzje, czyli osłony składające się z lameli umieszczonych w drabinkach sznurkowych. Ich zaletą jest to, że umożliwiają precyzyjną regulację ilości wpadającego światła. W tej kategorii sporą popularnością cieszą się obecnie modele wykonane z drewna, ponieważ posiadają oryginalny design, a dodatkowo są zaskakująco trwałe, ekologiczne oraz uniwersalne. Z pewnością wzbogacą aranżację pomieszczeń domowych. Jeśli interesują nas porządne żaluzje drewniane Gdynia to miasto, gdzie działa firma specjalizująca się w ich produkcji i sprzedaży. Alternatywę stanowią wersje aluminiowe i bambusowe. Z kolei rolety to w większości konstrukcje tkaninowe oparte na mechanizmie sznurkowym bądź kasetowym. Godne polecenia są zwłaszcza modele rzymskie (ozdobne), plisowane i dzień-noc (bardzo funkcjonalne). Dodajmy, że żaluzje łatwiej jest utrzymać w należytej czystości, co daje im pewną przewagę. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Rodzaje śrub i ich podział
Rodzaje śrub i ich podział
Jednymi z najpopularniejszych i najczęściej wykorzystywanych produktów łączeniowych są śruby. Są to specjalne złącza o charakterze gwintowym, których głównych zadaniem […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?