Robot przemysłowy – jakie ma zalety?

Robot przemysłowy – jakie ma zalety?
wiem-co-chce
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Roboty przemysłowe są wykorzystywane w wielu branżach, takich jak motoryzacja, żywność i napoje, tworzywa sztuczne i elektronika. Są one głównie wykorzystywane do wykonywania powtarzalnych zadań, które są niebezpieczne lub zbyt wymagające fizycznie dla człowieka.

Roboty przemysłowe składają się z kontrolera, konstrukcji mechanicznej zawierającej manipulator (ramię) oraz czujników. Roboty przemysłowe można skategoryzować według ich wielkości, zastosowania i rodzaju ruchu.

Zalety stosowania robotów przemysłowych:

Wysoka wydajność 

Roboty mogą pracować przez całą dobę bez przerw na odpoczynek i zmęczenie. Nie męczą się i nie chorują, nie potrzebują przerw w godzinach pracy. Ich tempo pracy jest również znacznie wyższe niż ludzi, ponieważ nie popełniają błędów tak często jak ludzie.

Niezawodność 

Roboty podczas pracy nie są rozpraszane przez emocje czy bodźce zewnętrzne, dlatego są bardzo niezawodne w porównaniu z ludzkimi pracownikami, którzy mogą się denerwować podczas pewnych sytuacji, które pojawiają się podczas procesów produkcyjnych (na przykład, gdy dojdzie do wypadku).

Dokładność 

W przeciwieństwie do ludzi, roboty nie popełniają błędów, ponieważ wykonują instrukcje dokładnie tak, jak zaprogramowali je inżynierowie (na przykład, jeśli robot został zaprogramowany do spawania tylko jednej części na karoserii samochodu, nigdy nie spawa innej części na tym samochodzie). Błąd ludzki jest jedną z głównych przyczyn opóźnień produkcyjnych w wielu firmach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zachęcić dzieci do podjęcia większej aktywności?
Aktywność fizyczna dzieci jest niezwykle ważna dla ich prawidłowego rozwoju i zdrowia, dlatego rodzice coraz mocniej zwracają uwagę na to, […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?