Przy użyciu jakich materiałów wykonuje się ocieplenia budynku?

Materiały izolacyjne występują w różnych formach, ale wszystkie mają dwie wspólne cechy: zawierają kieszenie powietrzne i ograniczają przepływ ciepła. Najbardziej powszechne rodzaje izolacji stosowane w budownictwie to:

Włókno szklane

Izolacja z włókna szklanego jest wykonana z włókien szklanych, które są mieszane z chemikaliami, wodą i środkami wiążącymi. Jest ona zazwyczaj stosowana w budownictwie mieszkaniowym i jest dostarczana w rolkach lub batach, które można przycinać, aby dopasować je do rur, przewodów i kanałów. Izolacja z włókna szklanego jest również dostępna w postaci luźno wypełnionych worków, które można wykorzystać do izolacji poddaszy, ścian i przestrzeni pełzających.

Celuloza

Celuloza jest wytwarzana z przetworzonych gazet lub wiórów drzewnych. Izolacja celulozowa może być wdmuchiwana na ściany i poddasza, co czyni ją łatwym projektem dla majsterkowiczów z ograniczonym doświadczeniem w używaniu narzędzi elektrycznych.

Pianka polistyrenowa 

Pianka polistyrenowa jest wykonana z ekspandowanych kulek polistyrenu, które rozszerzają się w kontakcie z parą wodną w powietrzu – zapewniając gęstą warstwę izolacji przed przenikaniem ciepła przez ściany, sufit i podłogi Twojego domu. Jest często używana jako środek przeciwpożarowy, ponieważ tłumi płomienie, jeśli pojawią się na jej powierzchni, ale nie zapewnia zbyt wiele.

Jeśli chcesz się podjąć ocieplania budynku w Poznaniu, Warszawie czy w jakimkolwiek innym mieście, można do tego zatrudnić prawdziwych fachowców, specjalizujących się w tej branży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiem + 11 =