Sztukateria elewacyjna – inspiracje i porady

Sztukateria elewacyjna – inspiracje i porady
wiem-co-chce
Branża budowlana
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W powszechnym wyobrażeniu ozdobniki ze styropianu nie mają wspólnego z wyszukaną estetyką. Nic bardziej mylnego. Jest to tylko stereotyp, który nie ma większego pokrycia w rzeczywistości. Każdy budynek przy odpowiednim użyciu tych elementów dekoracyjnych może nabrać indywidualnego charakteru oraz atrakcyjnych kształtów. Wystarczy jedynie wykorzystać możliwości, jakie niesie ze sobą sztukateria elewacyjna. Dzięki swoim zaletom staje się ona w ostatnich czasach coraz popularniejsza. W korzystaniu z jej dobrodziejstw warto jednak kierować się kilkoma podstawowymi zasadami. 

W pomieszczeniu

Wnętrza i elewacje powinny być zdobione z umiarkowaniem. Siła tkwi w powściągliwości, a nadmiar zdobień zapewne nie przysłuży się dobrze naszemu domowi. W pomieszczeniach warto ograniczyć się głównie do zastosowania sztukaterii na złączach ścian i stropów. Doskonałym pomysłem może być wykorzystanie styropianowych ozdobników do kamuflażu oświetlenia ledowego. Listwa tego typu doskonale maskuje też kable i uszkodzenia tynku.

Zdobienia budynku od zewnątrz

Sztukateria nadaje się też jako dodatek do elewacji zewnętrznej. Zwłaszcza w sytuacji, kiedy dach domu wystaje zbytnio poza ścianę. Styropianowe gzymsy nie tylko maskują te niedoskonałości estetyczne, ale też powodują, że bryła domu uzyskuje przyjemniejszy dla oka kształt. Sposobów zdobienia jest więcej – obejmują one także łuki drzwiowe i listwy okienne tworzące eleganckie obramowania. Konkretne przykłady wymienionych tu form można znaleźć na stronie https://www.styrostyl.pl/.  

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Place zabaw – dlaczego warto chodzić tam z dziećmi?
Place zabaw – dlaczego warto chodzić tam z dziećmi?
Kiedy jesteś rodzicem, zawsze chcesz mieć pewność, że Twoje dzieci są bezpieczne. Dlatego kiedy wychodzisz z nimi na spacer, musisz […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?