Pierwsze objawy zaburzeń lękowych – jak je rozpoznać?

Pierwsze objawy zaburzeń lękowych – jak je rozpoznać?
wiem-co-chce
Styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W dzisiejszych czasach wielu osobom wydaje się, że zaburzenia natury psychicznej ich nie dotyczą, jednak nic bardziej mylnego. Z roku na rok coraz więcej dorosłych oraz młodzieży zmaga się z rozmaitymi problemami, w tym przede wszystkim z depresją o ciężkim lub umiarkowanym przebiegu, jak również z nerwicą i zaburzeniami lękowymi. Jakie są ich objawy i na co warto zwrócić uwagę w zachowaniu swoim oraz najbliższych, by w odpowiednim czasie zasięgnąć porady psychoterapeuty?

Kiedy lęk uniemożliwia codzienne funkcjonowanie

Odczuwanie napięcia oraz strachu jest naturalną częścią funkcjonowania organizmu człowieka. Pojawia się przed stresującymi sytuacjami, w momencie wystąpienia zagrożenia, ale jak się okazuje, niekiedy jest on potęgowany doświadczeniami życiowymi i pojawia się w chwilach najmniej oczekiwanych. Tachykardia, kołatania serca zwane również palpitacjami, problemy z koncentracją, problemy ze złapaniem oddechu czy derealizacja to tylko z niektórych fizycznych objawów ataku paniki, który zdarza się wielu osobom na całym świecie.  Zdarza się to zarówno w trakcie przebiegu zespołu lęku uogólnionego lub napadowego, jak i bez konkretnej przyczyny. W momencie, gdy zauważymy u siebie powyższe objawy, warto skonsultować się ze specjalistą, czyli psychologiem, psychoterapeutą bądź także psychiatrą w celu zdiagnozowania problemu i podjęcia odpowiedniej formy leczenia. Jeżeli więc szukamy pomocy, to warto zapoznać się z ofertą specjalistów, pod adresem http://www.psychoterapia.lublin.pl/zaburzenia-nerwicowe-zaburzenia-lekowe/. W tym przypadku najczęstszym wyborem jest połączenie terapii z farmakoterapią, czyli zastosowaniem leków przeciwlękowych i antydepresantów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie choroby oczu można wykryć w trakcie badania wzroku?
Jakie choroby oczu można wykryć w trakcie badania wzroku?
Choroby oczu można wykryć podczas badania wzroku. Niektóre z nich, takie jak jaskra, zaćma czy zwyrodnienie plamki żółtej, to poważne […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?