Podstawowe wyposażenie jakie wiąże się z hodowlą kur

Podstawowe wyposażenie jakie wiąże się z hodowlą kur
wiem-co-chce
Styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Podstawowym wyposażeniem, które wiąże się z hodowlą kur jest kurnik i wybieg. Kurnik to miejsce, w którym kury mieszkają, a wybieg to miejsce, do którego udają się, aby złożyć jaja.

Kurnik

Kurnik może być wykonany z drewna, metalu lub tworzywa sztucznego. Powinien być wystarczająco duży dla liczby kur, które planujesz trzymać. Wielkość kurnika zależy od tego, ile masz kur i jaki rodzaj paszy jedzą. Jeśli kury składają jaja, to potrzebny jest większy kurnik, niż jeśli nie składają jaj.

Wybieg dla kur

Wybieg powinien być wystarczająco duży, aby kury mogły się w nim wygodnie poruszać, ale na tyle mały, aby drapieżniki nie mogły łatwo wejść (np. szopy). Powinien mieć grzędy, aby kury mogły usiąść podczas snu w nocy.

Karmniki i pojniki

Potrzebny jest również jakiś rodzaj karmnika, ponieważ kurczaki będą jeść nie tylko zieleninę w swojej diecie; będą również spożywać ziarna i nasiona, takie jak kukurydza lub pszenica. Możesz kupić automatyczny karmnik, który podaje pokarm w regularnych odstępach czasu w ciągu dnia lub nocy. 

W przypadku poideł najważniejszą rzeczą jest upewnienie się, że są one wystarczająco duże, aby pomieścić całą wodę na raz. Poidła dla kur powinny być równe lub większe od długości ciała każdego kurczaka. Jeśli użyjesz większego rozmiaru, będziesz musiał częściej je napełniać i dłużej zajmie Ci wypicie z niego wody przez kurczęta.

Skrzynki lęgowe

Skrzynki lęgowe służą do trzymania nowo wyklutych piskląt, zwykle do czasu, gdy są w stanie zadbać o siebie. Ich lokalizacja powinna znajdować się co najmniej 8 cali od ziemi i z dala od innych ptaków w kurniku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie buty sprawdzą się na jesienno-zimową porę?
Jakie buty sprawdzą się na jesienno-zimową porę?
Nadszedł jesienny i zimowy czas podczas którego trzeba sięgnąć głębiej do swojej garderoby i znaleźć wierzchnie odzienie odpowiednie na tę […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?